Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime

2018 m. kovo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite,

Garbūs šio iškilmingo minėjimo dalyviai,

Gerbiamieji Lietuvos žmonės,

 

šiandien esame čia ir sveikiname Lietuvos žmones su demokratijos švente, sveikiname vieni kitus. Šiandien kalbu čia sveikindamas Lietuvą ir su jos didvyrio, Adolfo Ramanausko-Vanago, gimimo metinėmis.

Norėčiau pakviesti už Lietuvos laisvę kovojusių ir gyvybes paaukojusių, bei valstybės nepriklausomybę kūrusių signatarų atminimą pagerbti tyla.

Ačiū.

Daug drąsos turėjo Sąjūdžio žmonės prieš trisdešimt metų pradėję pamažu, bet nuosekliai ir kryptingai veikti. Jų dėka šiandien šioje Kovo 11-osios Akto salėje švenčiame šią reikšmingą Lietuvos istorijos datą, esame užtikrinti ir laisvi reikšdami save.

Laisvi nuo primesto mąstymo ir melo, nuo svetimos ir nepriimtinos kontrolės, laisvi nuo baimės.

Praėjo trisdešimt metų nuo užguitos visuomenės sampratos virsmo. Narystė Europos Sąjungoje ir NATO mums pirmą kartą istorijoje suteikė galimybę sėdėti prie stalo kartu su galingiausiomis valstybėmis ir dalyvauti priimant sprendimus lygiomis teisėmis. Dabar jau rodome kelią kitoms valstybėms, kurių likimas nelepino. Esame sėkmingos transformacijos pavyzdys ir savo patirtimi dalijamės.

Turėjome sumokėti nemažą 1990 metų kovo 11-ąją paskelbtos Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo kainą.

Kiek daug drąsos turėjo laisvės kovotojai, kurie vedė mus į nepriklausomybę. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas per šaltį, tamsą ir mirtį vedė tautiečius į laisvę. Tai buvo lyderis. Tai buvo šimtmečio žmogus.

Minėdami Valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, pasirašėme „Šimtmečio deklaraciją“, linkėdami Lietuvai amžinai išsaugoti valstybę, nepriklausomybę ir demokratiją.

Dabar tai kiekvieno iš mūsų atsakomybė. Naujosios technologijos, įvairių naujienų srautai ir mažėjanti pagarba žmogui gundo pamiršti tikrąsias vertybes ir pasiklysti kasdienių veiklų tinkluose.

Linkiu semtis iš pirmtakų drąsos ir stiprybės bei kurti teisingą ir sąžiningą, laisvą ir nepriklausomą demokratinę valstybę.

Saugokime valstybę, saugokime vienas kitą.

Ačiū.

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-11 10:11
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti