Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkės Inaros Mūrniecės kalba iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime

2018 m. kovo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jūsų Ekscelencija Respublikos Prezidente, Seimo Pirmininke, ponios ir ponai, mieli draugai, kolegos, mieli bičiuliai! Man be galo malonu ir didelė garbė dalyvauti čia, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Latvijos Respublikos Saeimos vardu bei Latvijos žmonių vardu leiskite jus nuoširdžiai pasveikinti.

Prisimenu 1990 metų kovo 11-ąją, kuomet lietuvių drąsa ir ryžtas kovoti už laisvę įkvėpė ir mus Latvijoje. Vilniuje, Technologijos muziejuje, galima rasti laišką, primenantį Kovo 11-ąją. Tai Janio iš Liepojos laiškas Vytautui, gyvenančiam Vilniuje. Janis rašė: „Gerbiamas Vytautai, sveikinu Jus ir Jūsų tautą su Kovo 11-ąja. Tai yra tiesiog nuostabu, jūs esate pirmieji tą padarę.“

Tik dabar galime suvokti, kokia nuostabi tai iš tikrųjų buvo diena. Tik dabar galime iš tikrųjų įvertinti, kokia yra garbė turėti ir saugoti šią iškovotą Nepriklausomybę. Sunku būtų įsivaizduoti Kovo 11-osios šventę be Vytauto Landsbergio šioje istorinėje salėje. Tad linkime jam kuo didžiausios sveikatos ir kuo greičiau pasveikti.

Šiemet laikotarpis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios yra ypatingas – jūsų nacionalinės vėliavos plevėsuoja ne tik ant kiekvieno namo, bet ir jūsų širdyse, nes šiemet jūs švenčiate ir Valstybės atkūrimo šimtmetį. Visoms Baltijos valstybėms bei Lenkijai tokia proga kelia didžiulį pasididžiavimą, tai visuomet pabrėžia mūsų valstybių ryšius.

Mūsų valstybių likimai yra susieti Baltijos vienybės dvasia, Lietuvos Sąjūdžio, Latvijos ir Estijos liaudies frontų dvasia įkvepia mūsų žmones. Prireikus mūsų tautos pakartotų tą patį kelią, kurį nuėjome. Mes privalome semtis patirties iš praeities, kurdami savo ateitį.

Mūsų valstybės yra laisvės fronto linijoje, tad turime sujungti, suvienyti savo jėgas. Mūsų vienybė taip pat pasireiškė ir Baltijos Asamblėjoje. Turime dirbti išvien, būtent taip ir reiškiame konkurenciją tarp mūsų. Svarbu ne tik tiesti kelius tarp mūsų šalių ir įgyvendinti bendrus gynybos, energetikos projektus, sienos apsaugos projektus, ne ką mažiau svarbu demonstruoti atsakomybę bei bendrą politinę valią. Mes vis dar turime daug ką nuveikti. Mūsų bendradarbiavimas sudaro galimybę mums visiems augti klestinčioje, vieningoje Europoje.

Mieli bičiuliai, linkiu branginti iškovotą laisvę, linkiu naujų pasiekimų kuriant sėkmingą Lietuvą. Dieve, laimink Lietuvą! Sveikinu su Nepriklausomybės atkūrimo diena.

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-12 13:46
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti