Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Kaimo reikalų komiteto konferencijoje aptartos Lietuvos pieno sektoriaus aktualijos

2018 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Kovo 14 d. įvyko Seimo Kaimo reikalų komiteto organizuota konferencija „Lietuvos pieno sektorius: padėtis ir iššūkiai“.

2017 m. gruodžio 1 d. Lietuvos pieno gamintojai, perdirbėjai, supirkėjai ir valstybės institucijų atstovai pasirašė bendrą deklaraciją dėl pieno sektoriaus plėtros strategijos gairių įgyvendinimo. Vienas iš esminių akcentų joje – bendradarbiavimo ir pieno sektoriaus stabilumo didinimas, sukuriant rizikos fondą, skaidrią kainodarą, ilgalaikes sutartis ir skatinant kooperacijos plėtrą.

Pieno gaminiai yra svarbiausias maisto pramonės eksporto produktas. Užimame lyderio poziciją tarp Baltijos šalių vertinant pieno perdirbimo rodiklius, tačiau atsiliekame šviežio pieno gamyboje. Trūksta žaliavos, todėl tenką ją importuoti. Nuo 2004 iki 2016 metų karvių Lietuvoje sumažėjo net 36 proc. Nepaisant to, per tą patį laikotarpį pieno supirkta 3 proc. daugiau. Pažymėta, kad net 60 proc. Lietuvoje pagamintų pieno produktų eksportuojama, todėl valstybė eksporto skatinimo priemonėms turėtų skirti daugiau dėmesio.

Tarp iššūkių, su kuriais susiduria Lietuvos pieno sektorius, įvardyta ir kooperacijos pieno rinkoje stoka. Tai yra vienas iš faktorių, lemiančių mažą superkamo pieno kainą. Daug dėmesio konferencijoje skirta pieno supirkimo kainų analizei. Prognozuojama, kad esantys kainų svyravimai išliks ir ateityje.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad mažiesiems pieno ūkiams sudėtinga konkuruoti su didžiaisiais, todėl valstybė turėtų ieškoti būdų padėti mažiesiems ūkiams.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pabrėžė, kad sprendimų paieška Lietuvos pieno sektoriaus problemoms spręsti yra vienas iš komiteto veiklos prioritetų, todėl šis klausimas bus nagrinėjamas ir ateityje.

 

Konferencijos nuotraukų galerija.

Konferencijos vaizdo įrašas.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja

Augustė Matulevičienė, tel. (8 5)239 6951, el. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-15 15:50
   Asta Markevičienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti