Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

NATO PA Nuolatinis komitetas priėmė pareiškimą dėl kovo 4 d. išpuolio Jungtinėje Karalystėje

2018 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) Nuolatinis komitetas Jungtinės Karalystės delegacijai pateikus informaciją dėl cheminio ginklo panaudojimo Solsberyje prieš dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą, priėmė pareiškimą, kuriuo išreiškė solidarumą su Jungtine Karalyste ir pasmerkė šį brutalų veiksmą – pirmą kartą nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų Aljanso teritorijoje panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga, taip pažeidžiant tarptautinius susitarimus ir teisės normas.

Dokumente išsakoma parama Jungtinės Karalystės vyriausybės veiksmams, tarp jų –  bendradarbiavimui su Cheminių ginklų uždraudimo organizacija. Rusija taip pat raginama bendradarbiauti su šia organizacija.

Seimo delegacijos NATO PA pirmininkė Rasa Juknevičienė, pasisakydama šiuo klausimu, prisiminė, kad tuojau po Krymo aneksijos vienas kolega iš Jungtinės Karalystės parlamento delegacijos paklausė, ar Lietuva jaučiasi saugi. „Tada jam atsakiau, – pabrėžė R. Juknevičienė –, kad bijoti agresyvios Rusijos turim mes visi, nes demonstruojamos agresijos tikslas yra visas NATO, grėsmė yra ne tik Baltijos regionui. Jungtinės Karalystės teritorijoje Rusija panaudojo cheminį ginklą, masinio naikinimo ginklą. Tačiau kartu buvo paleistas į apyvartą kitas ginklas, smegenis naikinantis ginklas – melas. Taikinys buvo ne tik buvęs Rusijos GRU pareigūnas. Taikinys buvo valstybė ir visa visuomenė. Tikslas – išgąsdinti, įbauginti. Todėl reikia dar rimtesnio susitelkimo ir adekvačios Kremliaus sulaikymo strategijos“.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-24 12:52
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti