Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo ir Seimo nario E. Zingerio iniciatyva Ženevoje surengtas bendras penkių Baltijos jūros regiono valstybių šimtmečio minėjimas

2018 m. kovo 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo ir Seimo nario Emanuelio  Zingerio inicijuotas renginys vyko simbolinėje vietoje – pastate, kuriame buvo įsikūrusi Tautų Lygos, kurios nare Lietuva tapo XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje, centro būstinė. Minėjimas organizuotas kovo 26 d., t.y. tuo metu, kai kovo 24–28 d. Ženevoje vyko Tarpparlamentinės Sąjungos 138-oji Asamblėja.

Apie šį renginį, kitas aktualijas balandžio 3 d., antradienį, 11 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) rengiama spaudos konferencija „Bendras penkių Baltijos jūros regiono valstybių šimtmečio minėjimas“, kurioje dalyvaus Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Emanuelis Zingeris ir prof. Liudas Mažylis.

„1917–1918 m. minime šimto metų sukaktį, kai atkūrėme mūsų nepriklausomybę, demokratiją ir mūsų tautos pasakė „ne“ diktatūrai ir bolševikiniam totalitarizmui. Žvelgiant iš šimtmečio perspektyvos, tuometinė mūsų kova ir tarpukario patirtys buvo bendros. Todėl Lietuva šia nuostabia proga pakvietė susitikti ir kartu paminėti sėkmingą kelią stiprinant tiek mūsų tarpukario valstybingumą, tiek mūsų tautų nepriklausomybę bei tampant visiškai laisvomis ir pripažintomis valstybėmis“, – teigia E. Zingeris.

Renginyje pagrindinį pranešimą skaitė Vokietijos archyvuose Vasario 16-sios Akto originalą atradęs prof. Liudas Mažylis. Dalyvius sveikino Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkas Gediminas Kirkilas, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos parlamentų delegacijų vadovai, nuoširdžius žodžius tarė renginyje dalyvavę  Izraelio, Australijos, Naujosios Zelandijos, Ukrainos, Vokietijos delegacijų atstovai,  Gruzijos  Parlamento Pirmininkas, Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos generalinis sekretorius. Buvo perskaityti specialiai šiam renginiui skirti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio sveikinimai.

Kultūrinėje dalyje renginio dalyvius sveikino ir savo muzikinius kūrinius dovanojo tarptautinių konkursų laureatų Gretos Staponkutės (altas) ir Augustino Rakausko (akordeonas) duetas „Tutto a Dio“.

Suomija nepriklausomybės 100-metį minėjo 2017 m. gruodžio 4 d., Lietuva – vasario 16 d., Estija – vasario 24 d., Lenkija nepriklausomos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų minės lapkričio 11 d., Latvija – lapkričio 18 d.

Pasak Seimo nario E. Zingerio, per pastarąjį šimtmetį šios valstybės savo žmonių ryžto dėka įsitvirtino kaip sėkmingos, modernios ir drąsios šalys. Šiandien jos yra ne tik geros kaimynės ir draugės, bet patikimos sąjungininkės ir bendramintės Baltijos jūros regione ir Europos Sąjungoje, kartu dirbančios, kad aktualūs politiniai, ekonominiai ir saugumo iššūkiai būtų įveikti, o piliečiams užtikrinta laisvė, vertybės ir interesai.

 

Parengė

Audronė Bielinienė

Tarptautinių ryšių skyriaus

Tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio vyresn. patarėja

Tel.: (8 5) 239 6343, mob. 8 699 04 096

El. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-29 15:44
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti