Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Konferencijoje buvo ieškoma santykio tarp viešojo ir komercinio intereso teikiant viešąsias paslaugas

2018 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Kaip patobulinti viešąsias paslaugas ir kas yra prioritetas – viešasis ar komercinis interesas – jas teikiant? Tokį klausimą diskusijai kėlė kovo 28 d. Seime vykusios tarptautinės konferencijos „Galimybės tobulinti viešųjų paslaugų teikimo organizavimą“ dalyviai.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) kartu su Viešojo valdymo kompetencijų tinklu organizuota 5-oji viešojo valdymo pokyčių konferencija pasižymėjo plačia pranešimų geografija: savo pozicijas pristatė mokslininkai iš Nyderlandų, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos.

 

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys pažymėjo, kad Lietuvoje dabar itin aktualios diskusijos dėl viešųjų paslaugų organizavimo: ieškoma optimaliausio santykio tarp viešojo ir komercinio intereso. Jis palinkėjo sėkmingų diskusijų ir apibendrinimų, kurie galėtų būti pritaikyti teisėkūroje.

Viešųjų paslaugų teikimo iššūkius, jų perdavimą privačiam sektoriui ir nevyriausybinėms organizacijoms aptaręs Viešojo valdymo kompetencijų tinklo atstovas Andrius Stasiukynas, teigė, kad viešųjų paslaugų kokybė Lietuvoje dažnai yra nepakankama, viešojo sektoriaus veikla – menkai koordinuota ir fragmentuota. Pasaulinę praktiką pristatę mokslininkai akcentavo, kad būdų ir patirčių tobulinti viešąsias paslaugas ir organizuojant viešąjį valdymą yra labai įvairių. Jie priklauso nuo daugelio veiksnių: valstybėje vyraujančios politinės kultūros, teisinės sistemos, tarnautojų kompetencijų, pilietinės visuomenės įsitraukimo ir kitų. Svarbiausia – nustatyti konkrečios šalies specifiką ir siekiamus tikslus atitinkančias reformų kryptis.

Apibendrindamas konferencijos diskusijas Generolo J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos mokslininkas Mantas Bileišis pastebėjo, kad esminis iššūkis – rasti optimaliausius sprendimus dėl to, koks turėtų būti rinkos dalyvių vaidmuo teikiant viešąsias paslaugas, kokios juridinės formos subjektai – viešojo sektoriaus organizacijos ar privataus sektoriaus atstovai – galėtų teikti šias paslaugas bei kokias viešąsias paslaugas būtina užtikrinti, t. y. atlikti šių paslaugų inventorizaciją ir identifikuoti geruosius praktikos pavyzdžius.

Renginio vaizdo įrašas ir nuotraukų galerija.

 

Parengė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja

Jurgita Marcinkutė, tel. (8 5) 239 6804, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-30 13:42
   Asta Markevičienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti