Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime vyko diskusija „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai: mūsų paveldas, kur praeitis sutinka ateitį“

2018 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 25 d. vyko Kultūros komiteto ir Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuro organizuota diskusija  „2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai: mūsų paveldas, kur praeitis sutinka ateitį“.

Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas pažymėjo, kad kultūros paveldas yra visuotinė vertybė, svarbi individui, bendruomenei ir visuomenei. Svarbu jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms. Kiekvienas iš mūsų atsigręžęs norėtų pamatyti savo stiprią, seną ir savitą kultūrą, atradusią amžinų tradicinių vertybių ir modernios civilizacijos dermės pavidalus.

Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė akcentavo, kad būtina imtis integruoto požiūrio į kultūros paveldo puoselėjimą, t. y. stiprinti kultūros paveldo puoselėjimą nacionaliniu, savivaldos ir privačiais lygmenimis. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė pristatė Europos Tarybos Ministrų komiteto patvirtintą „Europos kultūros paveldo strategiją XXI amžiuje”.

Kultūros ministerijos Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Erika Buivydienė kalbėjo apie kultūros paveldo skaitmeninimo politikos aktualijos. Pranešėja pabrėžė, kad pasinaudojant informacinių ryšių technologijų galimybėmis  būtina vystyti darnią ir tvarią virtualią kultūros paveldo erdvę, skirtą didinti Lietuvos gyventojų kokybišką užimtumą, ugdyti jų kultūrines kompetencijas ir kūrybingumą, stiprinti tapatumą ir pilietiškumą.

Diskusijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks

Kultūros komiteto biuro patarėja

Lina Joskaudaitė-Dmitrijeva, tel. (8 5) 239 6863, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-25 17:16
   Asta Markevičienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti