Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Moterų politikos lyderių suvažiavime – apie naujų lyderių poreikį grėsmėms atremti

2018 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime vykstančiame Moterų politikos lyderių suvažiavime politikos lyderiai diskutavo apie naujų lyderių poreikį grėsmėms atremti. Renginyje taip pat kalbėta apie vyriausybės politiką, kuri padėtų užtikrinti didesnį saugumą savo šalyse, pagrindines kliūtis, apie darbus siekiant saugesnės, stabilesnės ir taikios visuomenės.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įsitikinęs, kad grėsmes ir iššūkius reikia atremti dėl lyderystės stokos. Ministras akcentavo moterų galimybes dalyvauti suvaldant krizes, sprendžiant svarbias problemas.

Kalbėdamas apie hibridines grėsmes, energetinį ir kibernetinį saugumą, strateginę komunikaciją (kovą su propaganda) Lietuvos atstovas įsitikinęs, kad šioms problemoms spręsti reikia subalansuoto požiūrio ir sudaryti sąlygas moterims prisidėti prie šių iššūkių įveikimo. „Jos iš tikrųjų yra pasirengusios aktyviai ir efektyviai gerinti situaciją“, – akcentavo ministras.

Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja, atsakinga už Europos ir Šiaurės Atlanto integraciją, Ivana Klympuš-Tsintsadzė priminė, kad Ukrainą prieš ketverius metus užpuolė kaimyninė valstybė, o tai reiškia, kad tarptautinė teisė, kuria buvo kliautasi, veikia ne taip veiksmingai, kaip buvo tikėtasi. Ji atkreipė dėmesį, Ukrainos kariuomenėje tarnauja apie 6 000 moterų, kurios kovoja prieš valstybę agresorę.

Ukrainos vicepremjerės įsitikinimu, lyderystė turėtų remtis vertybėmis. „Jeigu lyderiai nesivadovaus vertybėmis, tokiu atveju, jos manymu, demokratinis pasaulis praras visų pasitikėjimą žmogaus teisėmis, gyvenimo kokybe, atsiras nusivylimas, kad pasaulyje klestės taika“, – sakė I. Klympuš-Tsintsadzė, pridurdama, kad dabar nebeužtenka ginti vienos šalies.

Diskusijos dalyviai savo pasisakymuose taip pat akcentavo vienybės svarbą, bendradarbiavimo plėtrą, bendrus darbus ne tik tarp moterų, bet ir su vyrais, atskaitomybės didinimą, investavimą į jaunąją kartą ir kt.

 

Renginio nuotraukas galima rasti čia.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-07 16:44
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti