Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Maltos Prezidentė Seime ragino vienyti jėgas kovojant už lyčių lygybę

2018 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

 

Seime vykstančio pasaulinio Moterų politikos lyderių suvažiavime Maltos Prezidentė Mari-Luiz Koleiro Preka (Marie-Luise Coleiro Preca) renginio dalyvius supažindino su 2017 m. Pasaulio moterų politikos lyderių forumo pradėta globalia iniciatyva – projektu „Iš mergaitės į lyderes“. Ši kampanija skirta įgalinti jaunas merginas ir mergaites, pasiūlyti joms mentorystės galimybes bei saugią erdvę veikti, kad jos galėtų drąsiai ir ryžtingai reikšti savo nuomonę, padėti merginoms jų kelionėje keičiant pasaulį, užtikrinant merginoms tokias pačias galimybes klestėti ir panaudoti jų potencialą, kaip kad gali berniukai ir vyrai.

„Pasaulyje yra 1,1 milijardo mergaičių. Ši karta auga tuo metu, kai keičiasi socialinė, kultūrinė, politinė aplinka. Ši merginų karta auga aplinkoje, kur vos 7 proc. pasaulio vyriausybių vadovių yra moterys, vos 24 proc. nacionalinių parlamentų narių yra moterys, kur vos 18,3 proc. vyriausybių ministrų yra moterys. Jos auga tokioje aplinkoje, kur dalyvavimas politikoje yra ribotas. Vos 4 proc. moterų pasirašo svarbius dokumentus, vos 9 proc. yra derybininkės“, – sakė Maltos Prezidentė.

Mar-Luiz Koleiro Preka pažymėjo, kad pagal Pasaulio ekonomikos forumo vertinimą prireiks dar 217 metų, kad būtų įveikta nelygybė tarp vyrų ir moterų, todėl kampanijos „Iš mergaitės į lyderes“ vaidmuo turėtų būti stiprinamas visame pasaulyje: „Mes turime išlikti įsipareigojusios kovoti su bet kokiais su lytimi susijusiais stereotipais, remti jaunas merginas, kad jos galėtų apsvarstyti galimybę rinktis politiką kaip savo karjerą. Dar niekada anksčiau taip nereikėjo stiprios moterų lyderystės. Pasauliui reikia, kad įsitrauktų abiejų lyčių ir visų amžiaus grupių žmonės tam, kad būtų sukurti tinkami teisės aktai, padedantys užtikrinti vienodą, įtraukią ir gerbiamą visuomenę.“

Maltos vadovė savo pranešime atkreipė dėmesį į pirmuosius Moterų įgalinimo indekso tyrimo, atlikto nevyriausybiniame ir vyriausybiniame sektoriuose duomenis: „Atliktas tyrimas parodė, kad 60 proc. jaunų merginų save laiko pagrindinių pokyčių varomąja jėga, tačiau jos taip pat pareiškia, kad labai svarbu turėti galimybę siekti naujų galimybių tam, kad galėtų labiau kontroliuoti savo gyvenimus, kad galėtų aktyviai dalyvauti gyvenime, siekti karjeros, išsilavinimo ir asmeninių tikslų.“

Pasak Mari-Luiz Koleiro Prekos, tiek ekonomiškai išsivysčiusiose, tiek besivystančiose valstybėse vos 30 proc. merginų ir jaunų moterų teigia, kad nuolatos garsiai išsako savo nuomonę.

„Esu tikra, kad būtina naikinti lyčių nelygybę visuose žemynuose, reikia kurti naujas strategijas, kad programa „Iš mergaitės į lyderes“ būtų plečiama visuose žemynuose. Labai svarbu, kad keičiantis pasauliui mes matytume įkvepiančius moterų lyderystės pavyzdžius“, – sakė Maltos Prezidentė, pakviesdama visas moteris, merginas ir mergaites pasinaudoti spalio 11 d. – Tarptautine mergaičių diena, kaip puikia galimybe surengti seminarus, mokymus tam, kad merginos ir mergaitės pamatytų save kaip ateities lyderes savo tautoje ir visame pasaulyje.

 

Renginio nuotraukas galima rasti čia.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-12 09:49
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti