Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Visuomenei pristatyta Užimtumo tarnybos pertvarka

2018 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Džoja Gunda Barysaitė)

 

2017 m. pabaigoje Seimui ir Vyriausybei pritarus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Lietuvos darbo birža šiemet įgyvendino vieną didžiausių institucinių pertvarkų Lietuvoje – Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų reorganizaciją. Spalio 1 d. šalyje pradėjo veikti Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Sprendimai priimti siekiant efektyvaus užimtumo rėmimo politiką įgyvendinančių biudžetinių įstaigų valdymo bei aukštos šių įstaigų teikiamų darbo rinkos paslaugų bei įgyvendinamų užimtumo rėmimo priemonių kokybės tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek darbdaviams.

Šiandien Seime vykusiame Užimtumo tarnybos veiklos pristatyme šios tarnybos direktorė Ligita Valalytė pažymėjo, jog optimizavus įstaigos valdymo procesus ir perskirsčius žmogiškuosius resursus, tiesiogiai dirbti su ieškančiaisiais darbo ir darbdaviais pradėjo daugiau specialistų, tačiau bendras etatų skaičius sumažėjo dešimtadaliu. Tokiu būdu buvo sudarytos sąlygos teikti individualias paslaugas Užimtumo tarnybos klientams: atskiriamos paslaugos darbo ieškantiems asmenims ir verslui, atsiranda karjeros konsultantai ir specialistai, dirbantys tik su tam tikromis klientų tikslinėmis grupėmis, pavyzdžiui, jaunimu ar neįgaliaisiais, į atsargą išleistais kariais ir pareigūnais. Plečiamas paslaugų paketas: siekiant vykdyti nedarbo prevenciją teikiamos paslaugos dirbantiesiems, kuriamos naujos užimtumo rėmimo priemonės, padedančios greičiau ir lengviau prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių ir užtikrinančios galimybę mokytis visą gyvenimą.

Optimizavus įstaigos veiklą, siekiama, kad Užimtumo tarnyboje apsilankęs klientas iš karto gautų jam reikalingą paslaugą, integravimo į darbo rinką procesai būtų orientuoti į greitą ir tvarų įdarbinimą, darbo rinkos analizę. Taip pat, siekiant didinti paslaugų prieinamumą ir užtikrinti jų kokybę, stiprinamos klientų aptarnavimo telefonu ir elektroninių paslaugų sritys. Šalies gyventojai, paskambinę trumpuoju informaciniu numeriu 1883, galės greičiau ir paprasčiau sužinoti rūpimą informaciją darbo rinkos klausimais. Norintys užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, tai galės bet kuriuo metu padaryti internetu, pasirinkdami jiems patogiausią apsilankymo laiką.

Kiekvienas darbdavys taip pat turės nuolatinį konsultantą, asmeninį vadybininką, kuris padės darbuotojų paieškos procese, organizuos profesionalias atrankas, spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas. Būtent šį pokytį labai teigiamai įvertino pristatyme dalyvavę darbdavių atstovai.

,,Taigi su šia pertvarka užsibrėžta ne tik pakeisti Lietuvos darbo biržos pavadinimą į Užimtumo tarnybą, tačiau pirmiausiai – didinti paslaugų prieinamumą bei užtikrinti jų kokybę Užimtumo tarnybos klientams. Svarbu, kad į Užimtumo tarnybą besikreipęs asmuo iš esmės gautų kokybiškas paslaugas didinančias jo užimtumo galimybes, kuo greičiau ir sėkmingai integruotųsi į darbo rinką, o darbdavius pasiektų kvalifikuota darbo jėga“, – pažymėjo pristatyme dalyvavusi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.

Užimtumo tarnyba buvo pristatyta spaudos konferencijoje ir renginyje (pateikiamos nuorodos į vaizdo įrašus).

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel. (8 5) 239 6882

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-05 09:11
   Asta Markevičienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti