Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Įteikti Baltijos Asamblėjos apdovanojimai ir medaliai

2018 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien, spalio 25 d., Šv. Jonų bažnyčioje įvyko tradicinė 2018 m. Baltijos Asamblėjos (BA) apdovanojimų ir medalių įteikimo ceremonija, kurią sveikinimo kalba pradėjo BA Prezidentas, Seimo narys Valerijus Simulikas.

2018 metų Baltijos Asamblėjos literatūros premija už istorinių romanų serijos „Mes. Latvija. XX amžius“ idėją ir koncepciją, trylikos romanų serijos leidimo kuravimą, taip pat už vieną iš šios serijos romanų – „Bogene“ skirta Gundegai Repšei iš Latvijos.

2018 metų Baltijos Asamblėjos meno premija už įspūdingus pasirodymus didžiausiose pasaulio scenose skirta Jurgitai Droninai iš Lietuvos.

2018 metų Baltijos Asamblėjos mokslo premija už reikšmingą indėlį plėtojant kompleksinių sistemų ir stochastinių procesų teoriją skirta Elsai Heinsalu iš Estijos

2018 metų apdovanojimai už išskirtinius pasiekimus inovacijų ir naujųjų technologijų srityse ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo inovacijų ir technologijų plėtros srityse stiprinimą įteikta UAB mokslinei-gamybinei firmai „Šviesos konversija“ (Lietuva), ZTF „Lāsma“ (Latvija) ir AS „Ridango“ (Estija).

Šiais metais Baltijos Asamblėja taip pat medaliais apdovanojo 16 asmenų, ypač nusipelniusių stiprinant savo šalių ir Baltijos valstybių vienybę ir bendradarbiavimą.

Nuotraukas iš apdovanojimų ceremonijos galite rasti Seimo „Flickr“ paskyroje.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – Dž. G. Barysaitė).

 

BA apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti siekiant skatinti įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse. Apdovanojimai suteikia galimybę stiprinti Baltijos valstybių bendradarbiavimą, leidžia susipažinti su kaimyninių šalių laimėjimais ir kelti literatūros, meno ir mokslo lygį.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė

Julija Gorovniovaitė

Tel. (8 5) 239 6210, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-26 07:39
   Julija Gorovniovaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti