Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime darbą pradėjo 37-oji Baltijos Asamblėjos sesija

2018 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Seime atidaryta 37-oji Baltijos Asamblėjos sesija. Pagrindinis sesijos tikslas – surasti pusiausvyrą tarp Baltijos valstybių parlamentų ir vyriausybių bendradarbiavimo 2018 m., atidarydamas renginį sakė Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Valerijus Simulikas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

„Šiandien Baltijos Asamblėja ir Baltijos Ministrų Taryba dirba ranka rankon kartu statant geležinkelius ir kelius, bendrai perkant vaistus, kartu ginant sienas, derinant mūsų šalių pozicijas dėl Europos Sąjungos darbotvarkės, kuriant bendrą inovacijų ir pramonės sistemą, bendrai atstovaujant mūsų šalių interesams tolimosiose rinkose, sinchronizuojant mūsų elektros sistemas su Europos tinklais“, – vardijo V. Simulikas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Kalbėdamas sesijos atidaryme Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad šis valstybių formatas yra tarpininkas tarp trijų šalių institucijų, padedantis susikalbėti, rasti visiems naudingus sprendimus – praėjusiais metais įgyvendinta 80 proc. Baltijos Asamblėjos priimtų rekomendacijų. Seimo Pirmininko teigimu, šiandieninės politinės realijos verčia mus galvoti ir apie naujus, ambicingus tikslus.

„Laiku, vieningai ir ryžtingai turime reaguoti į kibernetines, hibridines, branduolinės saugos problemas. Bendrų politikos krypčių koordinavimas, naujų partnerystės ryšių užmezgimas, atstovavimas bendriems interesams, dalijimasis patirtimi ir mūsų valstybių parlamentų bei vyriausybių veiksmų derinimas – vieni svarbiausių Baltijos Asamblėjos uždavinių“, – sakė V. Pranckietis.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Kitais metais pirmininkavimą Baltijos Asamblėjai perima Latvija. Kalbėdama Asamblėjos dalyviams Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkė Inara Mūrniecė (Ināra Mūrniece) pabrėžė, kad saugumas ir toliau išliks pagrindiniu prioritetu: „Kremlius stiprina savo pajėgumus mūsų regione. Įvertinant šią situaciją mums svarbu dirbti išvien. Esu tikra, kad mes ir toliau sieksime bendrų tikslų įgyvendindami bendrus karinius pirkimus. Nesenai buvo priimti sprendimai, kuriais buvo raginama užtikrinti didesnį mūsų karių mobilumą. Būtina priimti sprendimus, kurie padėtų tai pasiekti. Pirmas ir svarbiausias Latvijos pirmininkavimo prioritetas – visapusiškas požiūris į saugumą ir gynybą.“

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Šiai nuomonei pritarė ir Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininkas Eikis Nestoras (Eiki Nestor), pasak kurio, atsižvelgiant į mūsų geografinę padėtį, istoriją, mes vienas kitą suprantame iš pusės žodžio: „Šiandien saugumas ir vėl mūsų darbotvarkėje. Ir ne todėl, kad ta tema mums patinka, ar kad mes nuolat gyvename bijodami savo Rytų kaimynų. Ne. Mes kalbam apie saugumą todėl, kad laisvė ir taika mums yra didelės vertybės. Pasaulis šiandien yra nenuspėjamas, nesaugus, nesaugu ir mūsų mažoms valstybėms“, – sakė E. Nestoras.

37-ojoje Baltijos Asamblėjos sesijoje ir Baltijos Tarybos posėdžiuose numatoma aptarti Baltijos valstybių regioninio saugumo strategiją, bendrą regioninę dujų ir elektros rinką, Baltijos valstybių alkoholio politiką, projekto „Rail Baltica“ plėtrą, Baltijos kultūros fondo veiklą.

 

Baltijos Asamblėjos sesija, Baltijos Tarybos posėdžiai, spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojami Seimo interneto svetainėje ir „YouTube“ paskyroje.

 

Renginio programa.

 

Baltijos Asamblėja (BA) yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-26 11:37
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti