Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime atverta Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos devintoji sesija

2018 m. lapkričio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Andrijus Parubijus. Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, Lenkijos Senato Pirmininkas S. Karčevskis ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas A. Parubiju.  Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

 

Nuskambėjus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos himnams, šiandien Seime darbą pradėjo Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos devintoji sesija.

Kalbėdamas, kad šie metai visoms trims valstybėms yra ypatingi – Lietuva, Lenkija ir Ukraina švenčia savo nepriklausomybės atkūrimo šimtmečius – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė tikįs, kad toks formatas suteikia galimybę drauge plėtoti ryšius su Europos Sąjunga ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis bei vienytis siekiant atremti kylančias grėsmes.

Lietuvos parlamento vadovas savo kalboje pabrėžė, kad „esame pasirengę padėti Ukrainos žmonėms įgyvendinti svarbias reformas, tokias kaip kova su korupcija, viešumo ir skaidrumo didinimas, verslo klimato gerinimas; turime užtikrinti tęstinę pažangą, atsižvelgdami į paramos teikėjų ir Ukrainos piliečių lūkesčius“.

Seimo narys Andrius Kubilius Asamblėjoje pristatė naują iniciatyvą „Ukraina 2027“, kuri 2018 m. lapkričio 9 d. patvirtinta bendrame Seimo Europos reikalų komiteto ir Užsienio reikalų komiteto posėdyje. Politikas pažymėjo, kad 2025 metais Lenkija pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai, o 2027-aisiais – Lietuva. Todėl šiuo dokumentu stengiamasi sutelkti šalių pastangas ir pradėti planuoti būsimo Lietuvos ir Lenkijos pirmininkavimo ES Tarybai politinius ir ekonominius tikslus bei praktinius uždavinius Ukrainai, siekiant, kad 2025–2027 metais Europos Sąjunga priimtų esminius sprendimus dėl tolesnės Ukrainos (taip pat ir Gruzijos bei Moldovos) integracijos į Europos Sąjungą.

„Kartu su tarptautinėmis finansų institucijomis būtina stiprinti Ukrainos projektų valdymo, investavimo ir reformų institucinius gebėjimus, aktyvinti strateginę komunikaciją, kad būtų kuriama Ukrainos sėkmingos politinės raidos ir ekonomikos augimo, vedančių į būsimą narystę Europos Sąjungoje, istorija, – Asamblėjoje kalbėjo A. Kubilius. – Labai svarbu, kad namų darbus atliktų ir Ukraina, nes toks šansas, kai Lenkija ir Lietuva pirmininkauja ES Tarybai, atsivers tik dar po 15 metų“.

Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis (Stanisław Karczewski) patikino, kad Lenkija remia Lietuvos parengtą iniciatyvą „ Ukraina 2027“ ir pasisako už realias darbo galimybes Ukrainos labui. „Mes stengsimės, kad kitos ES šalys suprastų, jog Ukrainos integravimas į ES ir jos struktūras yra būtinas. Mes esame pasiryžę pasikeisti savo patirtimi ir savo išgyvenimais“, – kalbėjo Lenkijos Senato Pirmininkas.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Andrijus Parubijus ragino prisiminti, kad Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą nuo senų istorinių laikų norėjo sunaikinti ta pati Rusijos imperija. „Mūsų priešas nesikeičia, keičiasi tik jo pavadinimas. Tas pats priešas bando naikinti mūsų valstybingumą. Ir šiandien turime atsakomybę ne tik prieš mūsų dabartį, bet ir prieš mūsų praeitį, t. y. prieš tuos, kurie kovojo už mūsų valstybių valstybingumą“, – sakė Ukrainos parlamento vadovas. Sakydamas, kad ne visos ES valstybės supranta grėsmės mastą, kurį patiria mūsų valstybės, pabrėžė, kad Asamblėja nėra vien šalių trišalis bendradarbiavimas, tai – didelė atsakomybė sukurti ir turėti bendras strategijas dėl hibridinių grėsmių, energetinio saugumo, informacinio saugumo ir kt.

 

Asamblėjos atidarymo sesijos vaizdo įrašas ir nuotraukų galerija.

 

Rytoj Asamblėja tęs darbą Seime – nuo 9 val. dalyviai dirbs komitetuose. 10.30 val. Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas ir Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas pasisakys Seimo posėdžio metu. 11 val. Algirdo Mykolo Brazausko salėje įvyks trijų valstybių parlamentų vadovų susitikimas. 12 val. Konstitucijos salėje įvyks diskusija „Penkeri metai nuo Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo. Lemtingas Ukrainos posūkis Vilniuje“. 13 val. – trišalės Asamblėjos 9-osios sesijos plenarinio posėdžio II-oji dalis, kurios pabaigoje bus pasirašyta deklaracija. 13.30 val. įvyks V. Pranckiečio, S. Karčevskio ir A. Parubijaus spaudos konferencija.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-11-12 17:23
   Asta Markevičienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti