Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: 34 Seimo nariai aplinkos ministrui K. Navickui reiškia nepasitikėjimą

2018 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija surinko 34 Seimo narių parašus aplinkos ministro Kęstučio Navicko interpeliacijai ir teikia juos Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui. Nepasitikėjimą valstiečių deleguotu ministru reiškia įvairių frakcijų atstovai, taip pat – ir valdančiosios koalicijos atstovai.

„Mes, vertindami ministro Kęstučio Navicko nekompetenciją susitvarkyti aplinkos apsaugos sistemoje, teigiame, kad ministras turėtų būti atstatydintas dėl galimo buvusios darbovietės protegavimo, nesugebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo, vadybos ir kompetencijos stygiaus, neišspręstų laukinės gyvūnijos ir daromos žalos gamtai problemų, nepasirengimo miškų reformai ir negebėjimo jos įgyvendinti“, – sako LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Seimo nariai teikia interpeliaciją ir reikalauja, kad ministras K. Navickas Seime atsakytų į pateiktus klausimus dėl galimo buvusios ministro darbovietės privilegijuoto finansavimo, dėl negebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo problemas, dėl išryškėjusių vadybos ir kompetencijos stygiaus problemų, dėl negebėjimo efektyviai įgyvendinti miškų valdymo sistemos reformą.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad interpeliacija – būdas priversti ministrą atsakyti į klausimus, kurių jis vengia. „Ministras neatsako į daugybę svarbių klausimų. Maža to, Vyriausybės valandoje, atsakinėdamas į Seimo narių klausimus, sakė netiesą. Neskaidrūs paties ministro interesai ir ryšys su buvusia darboviete irgi meta šešėlį ant jo veiklos. Pradėdami nepasitikėjimo procedūrą siekiame, kad K. Navickas atsakytų į visuomenei svarbius klausimus“, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pagal Seimo statutą, gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, numato Seimo statutas.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-04 10:02
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti