Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: Pietų Korėją domina Lietuvos pasiekimai inovacijų srityje

2017 m. sausio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 16 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Pietų Korėjos ambasadoriumi Choi Sung-joo. Susitikimo metu aptarti dvišalių santykių klausimai, didelis dėmesys skirtas galimybėms stiprinti bendradarbiavimą švietimo, mokslo, inovacijų srityse, siekiant pritraukti Korėjos investicijas į Lietuvą.

„Bendradarbiavimas su Pietų Korėja reiškia didelę rinką Lietuvos verslui, naujas darbo vietas aukštų technologijų srityje", – po susitikimo su ambasadoriumi sakė Seimo Pirmininkas. Pasak jo, sukurti ekonomiką grįstą inovacijomis ir aukštą pridėtinę vertę kuriančiomis veiklomis yra vienas iš Lietuvos strateginių tikslų.

Pietų Korėjos ambasadorius pažymėjo, kad jam puikiai žinomi Lietuvos pasauliniai pasiekimai biotechnologijų, informacinių technologijų srityse ir pažadėjo paraginti Korėjos verslininkus plėsti verslą Europos Sąjungoje, įvertinant Lietuvos siūlomas sąlygas verslui, patrauklią investicinę aplinką, laisvas ekonomines zonas ir ypač palankias logistikos galimybes.

 

Dvišalės šalių prekybos apimtys sparčiai auga. Pietų Korėja – antroji Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, 2015 m. prekybos apyvarta su Pietų Korėja sudarė 182,8 mln. Eur., lyginant su 2014 m. ji padidėjo 76,5 proc.

Pasaulinio inovacijų indekso 2016 m. vertinimo skalėje Lietuva yra 36 vietoje tarp 128 valstybių. Net pagal 7 rodiklius Lietuva patenka į pirmąjį valstybių dešimtuką.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – O. Posaškova)

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti