Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Ženevoje aptarė branduolinės saugos, Ukrainos ir Lietuvos dalyvavimo CERN klausimus

2017 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

E. Gentvilas, M. Čungongas, V. Pranckeitis, M. Krivas

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis balandžio 24–27 dienomis su darbo vizitu lankėsi Ženevoje. Kartu su Seimo Pirmininku susitikimuose taip pat dalyvavo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Balandžio 25 d. Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija susitiko su Tarpparlamentinės Sąjungos (IPU) generaliniu sekretoriumi Martinu Čungongu (Martin Chungong), kurį Seimo Pirmininkas pasveikino su perrinkimu antrai kadencijai (2018–2022 m.) š. m. balandžio mėn. vykusioje IPU Asamblėjoje Dakoje, Bangladeše. Susitikimo metu V. Pranckietis pabrėžė, jog, glaudžiai bendradarbiaudama su Jungtinėmis Tautomis, ši organizacija prisideda prie tarptautinių problemų sprendimo būdų, žmogaus teisių gynimo ir parlamentinės demokratijos skatinimo. Praėjusiais metais Lietuva minėjo narystės Tarpparlamentinėje Sąjungoje atnaujinimo 25-metį.

Viktoras Pranckietis ir Martinas Čungongas

 

Balandžio 26 d. Seimo delegacija susitiko su Jungtinių Tautų biuro Ženevoje generaliniu direktoriumi Michaeliu Mioleriu (Michael Møller). Seimo Pirmininkas padėkojo M. Mioleriui už dalyvavimą praėjusiais metais Lietuvoje surengtoje konferencijoje, skirtoje Lietuvos narystės Jungtinėse Tautose 25-mečiui paminėti. Susitikime aptarta situacija Sirijoje ir Ukrainoje bei šių konfliktų sprendimas, branduolinės saugos ir Astravo AE klausimai, Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimas bei Lietuvos kandidatavimas į JT Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m. kadencijai.

Viktoras Pranckietis ir Michaelis Mioleris

 

Balandžio 26 d. Seimo Pirmininko vadovaujama delegacija taip pat lankėsi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (bendrai vadinama CERN), kur susitiko su CERN generaline direktore prof. Fabiola Džianoti (Fabiola Gianotti) ir susipažino su CERN veikla. Lietuva ruošiasi asocijuotai narystei CERN, susitarimas dėl asocijuotos narystės artimiausiu metu bus teikiamas ratifikavimui Seime.

Seimo PIrmininko delegacija su CERN generaline direktore prof. Fabiola Džianoti

 

CERN – technologijų ir inovacijų gaublyje – Seimo Pirmininkas ir jo delegacija susitiko su Vakarų Šveicarijos lietuviais ir diskutavo užsienyje gyvenantiems lietuviams aktualiais klausimais: apie dvigubos pilietybės įteisinimą, asocijuotos narystės CERN perspektyvą, kovą už sveiką visuomenę Lietuvoje, objektyvaus ir subalansuoto Lietuvos realybės pateikimo žiniasklaidoje poreikį. Pirmininkas kvietė bendrapiliečius užsienyje aktyviai dalyvauti Lietuvos rinkimuose ir referendumuose, išlaikyti asmeninį ryšį su Lietuva, visada turėti Lietuvą širdyje.

 

Informaciją parengė:

Nuolatinis atstovas Ženevoje Andrius Krivas

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti