Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: turime išsaugoti Europos vienybę

2017 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liepos 3 d., pirmadienį, 8.30 val. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiks su Europos Komisijos (EK) Pirmininko pirmuoju pavaduotoju Fransu Timermansu (Frans Timmermans), atsakingu už institucijų ryšius, teisinės valstybės principus ir Pagrindinių teisių chartiją.

Susitikime didelis dėmesys bus skiriamas galimiems ES raidos scenarijams, kurie tapo ypač aktualūs prasidėjus Brexit procesui ir vis garsiau skambant antieuropietiškoms nuotaikoms.

„Pagrindinis mūsų interesas – Europos projekto išsaugojimas ir tolesnis stiprinimas, kaip buvo sutarta minint 60-ąsias Romos sutarties pasirašymo metines. Turime išsaugoti vienybę ES viduje, efektyviai veikti išoriniuose santykiuose“, – sako Seimo Pirmininkas.

Parlamento vadovas susitikime kels ir ES energetinės vienybės klausimą. V. Pranckietis ketina dar kartą pabrėžti Lietuvos kaimynystėje – Astrave – statomos atominės elektrinės ir Nord Stream 2 projektų keliamas grėsmes visos ES energetinei nepriklausomybei. Susitikimo metu bus atkreiptas dėmesys ir prašoma tvirtos Europos Komisijos pozicijos ir paramos siekiamai elektros sistemų sinchronizacijai per Lenkiją.

Be šių klausimų didelis dėmesys bus skiriamas ir Rytų partnerystei, kuri yra vienas iš Lietuvos užsienio politikos prioritetų. „ES privalo žengti pirmyn, pripažindama ir gerbdama partnerių europines aspiracijas ir tokiu būdu motyvuodama juos reformoms“, – teigia Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Susitikime su EK Pirmininko pirmuoju pavaduotoju dalyvaus Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, Europos reikalų komiteto narys Andrius Kubilius.

Susitikimas vyks Algirdo Mykolo Brazausko salėje (Seimo I rūmai).

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-30 13:19
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti