Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Sutarėme stiprinti abiem šalims – Lietuvai ir Lenkijai – svarbius santykius dvišaliu ir regioniniu lygmenimis“

2017 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kvietimu Vilniuje lankosi Lenkijos Seimo Maršalka Marekas Kuchcińskis. Parlamentų pirmininkai dalyvavo Seimo posėdyje, Marekas Kuchcińskis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius, vėliau vyko parlamentų vadovų dvišalis susitikimas. Susitikime aptarti bendri Lietuvos ir Lenkijos interesai tokiose srityse kaip saugumas, bendradarbiavimas NATO,  energetika, infrastruktūra, Rytų partnerystės šalių politika ir ES ateitis.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

„Ką tik pasibaigė Rusijos karinės pratybos „Zapad 2017“. Paradoksalu, bet agresyvūs Rusijos veiksmai Ukrainoje, karinės jėgos demonstravimas suvienijo mūsų regiono šalis ir mūsų visuomenes“, – sakė V. Pranckietis. Pasak jo, Lietuva yra visavertė Aljanso narė ir savo pavyzdžiu rodo, kad gynyba ir saugumas yra prioritetas. Seimo Pirmininkas akcentavo, kad Lietuvoje gynybos finansavimas kitais metais sieks 2,07 proc. BVP. 

 „Bendradarbiavimas su Lenkija yra svarbus stiprinant viso regiono energetinį saugumą, Lenkija taip pat yra viena svarbiausių strateginių partnerių gynybos ir regioninio saugumo srityse“, – po susitikimo sakė Viktoras Pranckietis ir teigė, jog susitikimo metu taip pat aptarti bendri infrastruktūros projektai: elektros tinklų sinchronizacija, „Rail Baltica“ ir „Via Karpatia“.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Pasak parlamentų vadovų, Lietuva ir Lenkija suinteresuotos Rytų partnerystės šalių integracija į ES ir laikosi panašaus požiūrio dėl santykių su Rusija. Aptartos bendros iniciatyvos šiais klausimais.

„Parlamentinis bendradarbiavimas įvairiuose formatuose tarp mūsų šalių tampa vis aktyvesnis. Sutarėme stiprinti abiem šalims – Lietuvai ir Lenkijai – svarbius santykius dvišaliu ir regioniniu lygmenimis“, – sakė Seimo Pirmininkas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Vakare Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose svečias kartu su Seimo Pirmininku dalyvaus Lietuvos krikšto 630 metinėms skirtos Voicecho Gersono paveikslo „Lietuvos krikštas“ parodos iškilmingame atidaryme.

 

 

Daugiau informacijos:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti