Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas susitiks su Airijos Prezidentu

2018 m. birželio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 18–20 dienomis  Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Airijos Prezidentas Maiklas D. Higinsas (Michael D. Higgins) ir jo sutuoktinė Sabina Higins (Sabina Higgins). 

 

Birželio 19 d., antradienį, su Airijos Prezidentu ir jį lydinčia delegacija susitiks Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Susitikimas vyks Algirdo Mykolo Brazausko salėje (Seimo I rūmai), pradžia – 14 val. 

Prieš susitikimą numatyta oficiali Airijos Prezidento, S. Higins ir Seimo Pirmininko nuotrauka (Lietuvos laisvės gynėjų galerija, I rūmai). Susitikimo pabaigoje (apie 14.30 val.) Airijos Prezidentas pasirašys Seimo Garbės svečių knygoje.

Susitikimui pasibaigus, svečiai iš Airijos kartu su Seimo Pirmininku lankysis Sausio 13-osios memoriale (prie Seimo rūmų). 

 

Žiniasklaidos atstovai turės galimybę filmuoti ir fotografuoti Airijos Prezidento sutikimą, sustojimą oficialiai nuotraukai, susitikimo Algirdo Mykolo Brazausko salėje pradžią, pasirašymą Garbės svečių knygoje, lankymąsi Sausio 13-osios memoriale. 

 

Vizito Lietuvoje metu Airijos Prezidentas M. D. Higinsas taip pat susitiks su Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, lankysis Antakalnio kapinėse ir pagerbs žuvusiuosius už Lietuvos Nepriklausomybę. Birželio 20 d., trečiadienį, Airijos delegacija vyks į Kauną. Vytauto Didžiojo universitete Airijos Prezidentui bus suteiktas Garbės daktaro vardas. Kauno Rotušėje numatytas susitarimo tarp Lietuvos sveikatos universiteto ir Nacionalinio Airijos universiteto pasirašymas.

M. D. Higinsas (1941 m.) – devintasis Airijos Prezidentas (inauguruotas 2011 m.) – politikas, valstybės veikėjas, poetas ir rašytojas, akademikas, pirmasis Airijos kultūros ir menų ministras. Daugiau apie Airijos Prezidento biografiją (anglų k.) galima rasti čia.       

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-18 16:12
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti