Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: „Reikėtų plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos mokslo ir studijų institucijų“

2018 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seime susitiko su Lietuvoje viešinčiu Airijos Prezidentu Maiklu D. Higinsu (Michael D. Higgins) ir Airijos pirmąja ponia Sabina Higins (Sabina Higgins).

Susitikimo metu kalbėta apie glaudų šalių parlamentinį bendradarbiavimą: abiejų šalių parlamentuose susikūrė draugystės grupės, aktyviai bendradarbiauja parlamentų komitetai.

Airija, kaip ir Lietuva, orientuojasi į inovatyvių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių sektorių plėtrą, todėl džiugina užsimezgantis bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje. Biotechnologijų srityje Lietuva pasaulyje užima labai aukštą – 16-ą – vietą.

Seimo Pirmininko manymu, reikėtų plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos universitetų. Abiejų šalių aukštosios mokyklos pastaraisiais metais sutarė glaudinti bendradarbiavimą ir užmezgė naujas partnerystes. Siekiant pasinaudoti ES programų galimybėmis, reikalingas glaudesnis Lietuvos ir Airijos mokslo bei studijų institucijų bendradarbiavimas. Tikimasi, kad tai paskatins daugiau abiejų šalių studentų atvykti studijuoti į Lietuvą ir Airiją per „Erasmus+“ programą.

Susitikime taip pat aptarti svarbiausi „Brexit“ derybų klausimai bei diskusijos dėl naujojo Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto.

Po susitikimo Seimo Pirmininkas su Airijos pirmąja pora apžiūrėjo Sausio 13-osios memorialą šalia Seimo rūmų.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-22 16:12
   Rūta Mensonaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti