Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: „Vertiname transatlantinį bendradarbiavimą ir prekybinių ryšių su JAV stiprinimą“

2018 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko sekretoriato nuotrauka

 

Birželio 27 dieną Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Vašingtone (JAV) susitiko su JAV Atstovų Rūmų Pirmininku Polu Rajenu (Paul Ryan).

Vašingtone viešintis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos parlamentų pirmininkais Andrijumi Parubijumi (Andriy Parubiy), Irakliu Kobakidze (Irakli Kobakhidze), Andrianu Kandu (Andrian Candu) ir Lenkijos Senato Pirmininko pavaduotoju Adamu Bielanu (Adam Bielan) susitiko su JAV Atstovų Rūmų Pirmininku Polu Rajenu.

Susitikime Viktoras Pranckietis pabrėžė transatlantinių santykių svarbą, Lietuvos ilgametę ir nuoseklią poziciją dėl poreikio stiprinti regiono saugumą ir bendras pastangas reaguojant į naujus saugumo iššūkius.

Pasak parlamento vadovo, reikia išlaikyti dėmesį Rytų partnerystės šalims.

„Lietuva nuosekliai remia Rytų partnerystės šalis, pasirašiusias asocijuotos narystės sutartis su ES: Sakartvelą, Ukrainą ir Moldovą. Mums labai svarbu pritraukti papildomą Jungtinių Amerikos Valstijų dėmesį šio regiono problemoms spręsti“, – sako Seimo Pirmininkas.

Viktoras Pranckietis taip pat atkreipė dėmesį į tarpparlamentinio bendradarbiavimo stiprinimo poreikį ir svarbą plėtoti prekybinius ryšius.

Susitikimo metu diskutuota energetinio saugumo ir regiono ekonomikų atsparumo stiprinimo klausimais vystant Baltijos ir Vidurio Europos šalių transporto ir energetikos infrastruktūrą. V. Pranckietis pakvietė išnaudoti Klaipėdos SGD galimybes eksportuojant JAV dujas į Baltijos jūros regiono šalis.

Dar prieš susitikimą Kongrese Seimo Pirmininkas dalyvavo darbo pusryčiuose su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba, kurių metu buvo aptarti ekonominio bendradarbiavimo ir investicijų pritraukimo Lietuvoje klausimai. Susitikime dalyvavo įmonių investavusių Lietuvoje atstovai: „PMI Global Services“, „Oshkosh Defence“, „Parsons“, „Thermo Fisher Scientific“, „Strategic Staffing“ ir kitų bendrovių atstovai.

Birželio 25–28 dienomis Seimo Pirmininkas kartu su Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos parlamentų vadovais vieši JAV. Vizito tikslas – atkreipti papildomą dėmesį sprendžiant saugumo problemas ES ir NATO kaimyninėse šalyse.

Seimo Pirmininko sekretoriato nuotraukos

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-28 11:08
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti