Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: „Lietuvių bendruomenė Airijoje yra girdima ir vertinama pozityviai“

2019 m. sausio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio nuotr.

 

Šiandien, sausio 21 d., su darbo vizitu Airijoje viešintis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Airijos Atstovų Rūmų Pirmininku Šonu O‘Fergeilu (Seán Ó Fearghaíl) ir Airijos Atstovų Rūmų Užsienio reikalų, prekybos ir gynybos komiteto pirmininku Brendanu Smitu (Brendan Smith). Seimo Pirmininkas pasveikino Airijos parlamento šimtmečio proga ir atkreipė dėmesį į tai, kas sieja Lietuvą ir Airiją.

„Tiek lietuviai, tiek airiai žino, ką reiškia prarasti savo laisvę ir kiek reikia paaukoti siekiant ją atgauti. Mūsų šalys yra taip pat paliestos savo žmonių emigracijos pasekmių. Šiuo metu Airijoje gyvena beveik 80 tūkst. lietuvių ir tai yra bene labiausiai mūsų tautas siejantis faktorius. Išgirdau patikinimą, kad lietuvių bendruomenė čia yra girdima ir vertinama pozityviai,“ – teigė Seimo Pirmininkas.

Susitikimų metu buvo aptartos ir artimesnio tarpparlamentinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

„Airija, kaip ir Lietuva, savo ekonomiką sieja su aukštos pridėtinės vertės ir inovatyvių produktų kūrimu. Dalindamiesi šia motyvacija, savo žiniomis ir infrastuktūra galėtume padėti vieni kitiems pasiekti daugiau. Tam reikalingas aktyvus tarpparlamentinis bendradarbiavimas, kuris galėtų atnešti realių rezultatų kaip verslo misijos abejose šalyse“, – po susitikimų sakė Seimo Pirmininkas.

Sausio 19–21 dienomis Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio vadovaujama delegacija su darbo vizitu vieši į Dubline (Airija), kur dalyvauja Airijos parlamento šimtmečiui paminėti skirtuose oficialiuose renginiuose.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko padėjėjas

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-06 17:35
   Balys Valatkevičius

  Siųsti el. paštuSpausdinti