Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė I. Degutienė su ortodoksų, katalikų ir liuteronų bendruomenių vadovais aptarė vertybių vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje

2011 m. sausio 11 d. pranešimas VIR 

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė Maskvos ir visos Rusios patriarcho vikarą, Maskvos patriarchato išorinių bažnyčios ryšių skyriaus vadovą arkivyskupą metropolitą Hilarijoną, Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininką, Kauno arkivyskupą Sigitą Tamkevičių ir Lietuvos liuteronų bažnyčios vyskupą Mindaugą Sabutį bei juos lydinčius tikinčiųjų bendruomenių atstovus.

Parlamento vadovė padėkojo metropolitui už svarbius žodžius ir vaidmenį, kurį jis atliko 1991 metais sovietų agresijos prieš Lietuvą metu. Tuomet Kauno stačiatikių Apreiškimo katedros vyresniuoju buvęs metropolitas viešai kreipėsi į sovietų karius Kaune ir įspėjo nepralieti kraujo. 

Prisimindamas 1991 metų sovietų agresijos laikotarpį, metropolitas Hilarijonas pažymėjo, kad tuomet Lietuvos gyventojus suvienijo nežmoniška agresija, kuriai priešintis buvo kiekvieno pareiga. 

„1991 metų sausį prasidėjusi sovietinė agresija sujungė ir suvienijo ir lietuvių tautą, ir kitas Lietuvoje gyvenančias tautas. Tuomet visi pamatėme, kad privalome priešintis tai nežmoniškai karinei jėgai, kuri siekė užgniaužti laisvės daigus“, – sakė Maskvos patriarchato metropolitas. 

Jo teigimu, prabėgus 20-čiai metų jau galima įvertinti, koks kelias per šį laikotarpį nueitas, ko pavyko pasiekti, ir ko – ne. 

„Todėl atvykau į vakar Kaune vykusią konferenciją, kurioje kalbėjome ne apie sielovadą, ne apie teologijos dalykus, kurie domina tik tam tikrus specialistus. Kalbėjome apie, tas yra svarbu mums visiems, nepriklausomai nuo tautybės ar religijos – apie šeimą ir tradicines vertybes“, – sakė metropolitas Ilarijonas. 

Seimo Pirmininkės nuomone, vakar Kaune surengta bendra katalikų, ortodoksų ir liuteronų konferencija yra svarbus ženklas visiems žmonėms, visai Lietuvai ir net Europai. 

„Šiandien kartais atrodo, kad dvasinės vertybės yra nereikalingos. Nors prieš dvidešimt metų mus būrė būtent jos: Dievas, moralė, šeima, laisvė vienijo ir telkė tautą. Deja, bet šiandien dažnai į šias vertybes išpažįstančius asmenis žvelgiama kaip į kažkokius nevykėlius. Nuoširdžiai tikiuosi, kad Jūsų surengta konferencija taps rimtu signalu ir kvietimu visuomenei grįžti į vertybių pasaulį“, – sakė I. Degutienė ir paragino bendromis pastangomis įtvirtinti, kad tik vertybėmis savo gyvenimą ir darbus grindžiantys žmonės gali būti išties laimingi ir vadinami sėkmingais. 

„Turime keisti savo ir aplinkinių mąstymą“, – sakė I. Degutienė. 

Seimo Pirmininkės sekretoriatas 

Atstovas spaudai Juozas Ruzgys, tel. 239 6023, 8 698 42073


  Siųsti el. paštuSpausdinti