Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Priklausomybių prevencijos komisija

Parlamentinė kontrolė
Paieška Paieška
Nr.
Iniciavimo data
Iniciatorius
Vykdytojas
Priemonė
Vykdymas
1.
2021-04-07
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas
Dėl alkoholio vartojimo aplinkos ir įpročių tyrimo rezultatų pristatymo

2.
2022-04-20
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas Respublikinis priklausomybės ligų centras
Dėl ankstyvosios intervencijos programos vykdymo ir 2022-2030 m. sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo plėtros programos
Balandžio 20 d. posėdyje Seimo Priklausomybių prevencijos komisijai buvo pristatyta 2022 m. sausio 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 66 patvirtinta Sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo plėtros programa 2022-2030 m. Ši programa yra 2021–2030 m. Nacionalinio pažangos plano dalis, ja siekiama skatinti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklas ir stiprinti psichologinį (emocinį) visuomenės atsparumą. Plėtros programą koordinuos Sveikatos apsaugos ministerija, programos priemonėms įgyvendinti 2021–2030 m. reikės per 111 mln. eurų, kurie bus skirti iš valstybės biudžeto ir Europos socialinio fondo lėšų. Platesnės diskusijos posėdyje sulaukė antra programos priemonė „Stiprinti gyventojų psichikos sveikatą bei plėtoti psichoaktyviųjų medžiagų kontrolę ir vartojimo prevenciją“ ir jai numatomų veiklų aptarimas. Psichikos sveikatos stiprinimui, psichikos sveikatos raštingumo didinimui ir stigmos apie psichikos sveikatą mažinimo veikloms yra numatyta 11, 8 mln. eurų. Lėšas yra numatyta panaudoti komunikacijos kampanijai apie psichikos sveikatą, psichikos sveikatos raštingumo didinimo bei pirmosios emocinės pagalbos įgūdžių stiprinimo mokymams, skaitmeninių psichikos sveikatos įrankių plėtrai, inovacijoms psichologiniam atsparumui didinti, socialinio recepto iniciatyvai. Dar 6,6 mln. eurų yra numatyti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai, ankstyvąjai intervencijai, pagalbai ir žalos mažinimui. Tai apimtų nacionalinės metimo rūkyti telefoninės linijos diegimą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvosios intervencijos programos vykdymą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės ir veiksmingumo didinimą, Žemo slenksčio paslaugų plėtrą narkotines medžiagas vartojantiems asmenims, psichoaktyvių medžiagų prevencijos ir žalos mažinimo priemonių taikymą jaunimo pasilinksminimo vietose. 5,3 mln. eurų programoje yra numatyti savižudybių prevencijai, 14,3 mln. eurų ¬– pagalbai psichosocialinę negalią turintiems vaikams ir jų šeimos nariams ar globėjams, siekiant stiprinti jų psichikos sveikatą ir psichologinę gerovę.

3.
2023-10-19
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos finansų ministerija,
Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
Dėl azartinių lošimų socialinio poveikio Lietuvoje (paskutinio ketvirčio situacijos šalyje, susijusios su lošimais ir loterijomis, apžvalga).
(Tęsti klausimo parlamentinę kontrolę.)

4.
2023-06-07
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija
Dėl Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą 2023 m. ataskaitos pristatymo
(Išklausyta informacija)

5.
2022-06-08
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija,
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Dėl jaunimui, aukštųjų mokyklų studentams skirtų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonių poreikio

6.
2021-02-10
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos Vyriausybė,
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija,
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
Dėl Komisijai adresuotų kreipimusi dėl socialinio ir emocinio ugdymo užtikrinimo priemonių įtraukimo į Vyriausybės programos įgyvendinimo planą (Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacija, Klaipėdos rajono švietimo centras, Lietuvos mokyklų vadovų as
(Priklausomybių prevencijos komisija 2021 m. vasario 10 d. posėdyje išnagrinėjo Komisijai adresuotus Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijos, Klaipėdos rajono švietimo centro, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kauno skyriaus, VšĮ „Vaiko labui“, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos kreipimusis. Komisija pritaria socialinio ir emocinio ugdymo užtikrinimo priemonių įtraukimui į Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo planą. Komisija rekomenduoja Vyriausybės kanceliarijai, vykdant Vyriausybės programos įgyvendinimo plano rengimą, derinimo ir viešo aptarimo stadijose, aktyviai diskutuoti su suinteresuotomis institucijomis, atsižvelgti į poreikį tobulinti planą ir užtikrinti socialinio ir emocinio ugdymo horizontalią integraciją į švietimo turinį. )

7.
2021-06-16
Priklausomybių prevencijos komisija
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės deparatmentas Lietuvos savivaldybių asociacija
Dėl licencijų patęsimo modelio, savivaldybių teritorijose vykdomoms pagalbos priemonėms priklausomiems asmenims remti
(Komisija posėdyje, dalyvaujant Lietuvos savivaldybių asociacijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Valstybinio psichikos sveikatos centro atstovams bei kitiems priklausomybės ligų specialistams, taip pat svarstė klausimą dėl galimo licencijų pratęsimo modelio, savivaldybių teritorijose vykdomoms pagalbos priemonėms priklausomiems asmenims remti. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduoda savivaldybės, vadovaujantis Vyriausybės nustatyta tvarka. Lietuvoje licencijos šiuo metu yra išduodamos neterminuotam laikui. Licencijų išdavimo rinkliava sudaro 490 eurų. Valstybės rinkliava mokama į išduodančios savivaldybės biudžetą. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian, Komisijos nariams pristatė kitų užsienio šalių (Lenkijos, Latvijos, Airijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės) patirtį ir licencijavimo ypatumus šiose šalyse. Minimose užsienio šalyse licencijos dažniausiai yra ,,terminuotos“, su galimybe jas prasitęsti (arba numatyti kasmetiniai mokesčiai nuo apyvartos/prekybos ploto vertės). Alkoholio fizinis prieinamumas ribojamas nustatytu licencijų skaičiumi arba reikalavimais prekybos vietoms. Kai kuriose šalyse, prieš išduodant licenciją, yra numatyti specialūs ,,atsakingo tiekimo“ kursai personalui. Komisija svarstys ir ieškos būdų dėl galimybės ir Lietuvoje sukurti licencijų pratęsimo modelį, kai rinkliavos lėšas, gautas už licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, būtų galima panaudoti savivaldybės teritorijose vykdomoms pagalboms priemonėms priklausomiems asmenims remti. )

8.
2021-03-17
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose bei kitose visuomenės informacijos sklaidos priemonėse skleidžiamos socialinės ir šviečiamosios informacijos
(Kovo 17 d. posėdyje Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos nariai domėjosi, kokios yra galimybės Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose ir kitose visuomenės informacijos sklaidos priemonėse gauti socialinėms kampanijoms neatlygintinai skiriamą reklamos dalį ir kurioms kampanijoms yra suteikiami prioritetai. Apie socialinės informacijos transliacijas LRT programose, Komisiją supažindino viešosios įstaigos „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ Komunikacijos departamento vadovė Rūta Putnikienė. Pranešėja apžvelgė 2018–2020 m. nemokamos socialinės reklamos LRT televizijos kanaluose dinamiką, kuri rodo kasmetinį neatlygintinų socialinės informacijos klipų transliacijos augimą: 2018 m. – 55 proc., 2019 m. – 56 proc., 2020 m. – 70 proc. LRT televizijos kanalų neatlygintinai transliuojamos socialinės reklamos kiekis yra keliasdešimt kartų didesnis nei kitų televizijų. R. Putnikienė informavo, kad nuo 2020 m. birželio mėn. vienai socialinei kampanijai neatlygintinai yra skiriama 30 klipų. Turint ribotą eterio laiką, buvo būtina priimti sprendimus, todėl peržiūrėjus tvarką, nuo didžiulio kiekio klipų ribotam skaičiui kampanijų buvo pereita prie optimalaus klipų kiekio didesniam kampanijų skaičiui. Kilus pandemijai, parengti ir dideliu dažniu transliuoti televizijos klipai apie COVID-19 viruso prevenciją. LRT televizijos kanalais ištransliuotos 22 tiesiogiai su pandemija susijusios kampanijos, kurių bendras transliacijų laikas – 1 178 min. arba 20 val. LRT toliau tęsia savo misiją ir prisijungė prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamos komunikacijos kampanijos apie skiepus nuo COVID-19. LRT transliuoja renginius, labdaros koncertus, kurių metu renkamos piniginės lėšos socialiai pažeidžiamoms grupėms, visuomenei aktualioms socialinėms problemoms spręsti. Siekiant užtikrinti efektyvų lėšų pritraukimą, per metus rengiami keturi labdaros renginiai, kurių komunikacijai LRT skiria ypatingą dėmesį. Nacionalinio transliuotojo atstovė pažymėjo, kad 2018 m. liepos mėnesį LRT priėmė sprendimą nebetransliuoti rėmimo pranešimų, susijusių su lažybomis ar lošimais. Lošimų priežiūros tarnybos prašymu, LRT televizijoje 2017–2020 m. buvo transliuojami tarnybos parengti prevenciniai klipai, kuriems buvo skirtos 924 minutės eterio. R. Putnikienei apžvelgus galimybes transliuoti informaciją LRT eteryje ir esant būtinybei prisitaikyti prie kintančio poreikio visuomenėje, pandemijos bei kitų būtinų priimti sprendimų, 30 nemokamų TV klipų transliacijų išlieka ir yra skiriamos visiems besikreipiantiems socialiniams partneriams. Komisijos posėdyje dalyvavę viešosios įstaigos „Jaunimo linija“, Maltos ordino pagalbos tarnybos (Maltiečiai) atstovai pabrėžė, kad labai vertina tokią galimybę. Ignas Rubikas, Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas ir Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) tarybos narys, Komisijos narius supažindino su VVSSF sukauptų lėšų iš Vyriausybės nustatyto procento iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus ir tabaką, panaudojimą visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant ir socialinę reklamą. Pranešėjas pateikė skaičius: 30–40 proc. visų VVSSF lėšų yra skiriama socialinės informacijos komunikacijos kampanijai. 2020 m. viešajai komunikacijos kampanijai buvo skirta 1,2 mln. eurų, 2021 m. yra numatyta skirti 750 tūkst. eurų lėšų. VVSSF skiriamomis lėšomis, planuojant socialinės ir šviečiamosios informacijos sklaidą, galima pasitelkti visus svarbiausius komunikacijos kanalus, ne tik nacionalinę, bet ir regioninę spaudą, kitas visuomenės informacijos sklaidos priemones, tokiu būdu yra pasiekiamas platus auditorijos ratas. I. Rubikas pažymėjo, kad 2021 m. komunikacijos kampanija apims tiek COVID-19 viruso prevencijos kampaniją, tiek ir informaciją apie skiepus nuo COVID-19. Šiuo metu yra sprendžiamas klausimas dėl tinkamiausių kanalų ir kitų aspektų šioms kampanijoms parinkimo. Komisija išklausė informaciją dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programose bei kitose visuomenės informacijos sklaidos priemonėse skleidžiamos socialinės ir šviečiamosios informacijos. )

9.
2022-11-23
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija,
Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacija
Dėl Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacijos kreipimosi dėl nelicencijuotų paslaugų teikimo

10.
2023-04-19
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos finansų ministerija,
Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
Dėl Lietuvos Respublikos loterijų įstatymo pakeitimo įstatymų projektų (XIVP-1913, XIVP-2044)
(Išklausyta informacija)

11.
2023-06-07
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaiga
Dėl Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos ataskaitos „Dėl hepatito B, hepatito C, tuberkuliozės, ŽIV / AIDS ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijos ir šių ligų gydymo prienamumo laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietose“ pristatymo
(Išklausyta informacija)

12.
2022-03-09
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija,
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija,
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas
Dėl Lietuvos Respublikos Seimo priimto Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo Nr. XII-336 įgyvendinamųjų teisės aktų ir situacijos

13.
2023-05-10
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Dėl Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme numatytų pakeitimų psichologinę ir socialinę reabilitaciją gaunantiems priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų asmenims
(Išklausyta informacija)

14.
2022-03-23
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas Respublikinis priklausomybės ligų centras
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinės darbotvarkės narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, vartojimo prevencijos ir su narkotikais susijusios žalos klausimais iki 2035 metų patvirtinimo“

15.
2021-10-29
Priklausomybių prevencijos komisija
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Dėl Nacionalinės darbotvarkės narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, vartojimo prevencijos ir su narkotikais susijusios žalos klausimais iki 2035 metų projekto

16.
2023-06-07
Priklausomybių prevencijos komisija
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parengtų metodinių rekomendacijų „Psichoaktyviosios medžiagos ir mokykla: prevencijos ir intervencijos gairės“ pristatymo
(Išklausyta informacija)

17.
2022-04-06
Priklausomybių prevencijos komisija
 
Dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento 2021 metų veiklos ataskaitos
Balandžio 6 d. Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos posėdyje Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) pristatė savo 2021 m. veiklą. NTAKD direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian išskyrė vieną iš svarbiausių ir prioritetinių 2021 m. departamento atliktų darbų – Nacionalinę darbotvarkę narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo prevencijos ir kontrolės klausimais iki 2035 m. Šis dokumentas pakeis iki šiol galiojantį strateginį dokumentą „Valstybinė narkotikų, tabako ir alkoholio vartojimo prevencijos ir kontrolės 2018–2028 m. programa“.

18.
2023-05-24
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba Lietuvos kriminalinės policijos biuro Vilniaus apskrities VPK Nacionalinė švietimo agentūra Lietuvos mokyklų vadovų asociacija Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuroas Jaunimo reikalų agentūra Lietuvos moksleivių sąjunga Lietuvos savivaldybių asociacija
Dėl nepilnamečių rūkymo problematikos
(Išklausyta informacija)

19.
2021-02-10
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija,
Lietuvos savivaldybės, Visuomenės sveikatos biurai, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
Dėl NTAKD parengtų rekomendacijų savivaldybėms dėl narkotikų kontrolės komisijų (NKK) veiklos stiprinimo
( Vasario 10 d. posėdyje Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Renaldas Čiužas Komisijai pristatė Departamento parengtas rekomendacijas savivaldybėms dėl narkotikų kontrolės komisijų (NKK) veiklos stiprinimo. Siekiant puoselėti gyventojų sveikatą, socialinę gerovę, svarbus yra psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo užtikrinimas tiek nacionaliniu, tiek vietos lygmeniu. Savivaldybės gali prisidėti prie subalansuotos psichoaktyviųjų medžiagų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikos įgyvendinimo. Pranešėjas informavo, kad Departamentas 2020 m. atlikęs savivaldybių NKK apklausą apie jų vykdytą veiklą 2019 m. bei mokymų poreikį specialistams, parengė ir išplatino rekomendacijas savivaldybėms dėl NKK veiklos stiprinimo „Rekomendacijos savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų veiklos stiprinimui“. Taip pat, Departamentas 2020 m. organizavo mokymus, kuriuose 135 NKK nariai patobulino kompetencijas, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos klausimais. Parengtos rekomendacijos savivaldybėms apima šiuos pagrindinius siūlymus: • Savivaldybėse steigti NKK (2019 m. NKK buvo įsteigtos ir veiklą vykdė tik 34 savivaldybėse); • pasirengti psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos programas; • atlikti vykdomų psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos priemonių įgyvendinimo stebėjimą ir vertinti vykdomos veiklos rezultatus; • vadovautis patikima statistika, kuri leistų planuoti ir matuoti vykdomos psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir vartojimo prevencijos kokybę, užtikrinti duomenų palyginamumą; • viešinti NKK veiklą, išryškinant gerąją darbo patirtį, dalintis gerąja patirtimi su kitomis savivaldybių NKK; • stiprinti bendradarbiavimą su valstybės bei savivaldybės institucijomis, įstaigomis sprendžiant aktualius klausimus, susijusius su psichoaktyviųjų medžiagų kontrole ir vartojimo prevencija; • intensyviau bendradarbiauti ir gerinti komunikaciją tarp savivaldybėse įkurtų tarybos komitetų, komisijų bei sukurtų darbo grupių Šiuo metu rengiamame naujame strateginiame dokumente – Nacionalinė darbotvarkė narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos klausimais iki 2035 metų, yra planuojama savivaldybių narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos komisijų veiklos stiprinimą numatyti kaip atskirą įgyvendinimo kryptį. Komisijos nariai, dalyvaujant įvairių institucijų atstovams, aktyviai diskutavo dėl NKK tobulinimo galimybių, pasidžiaugė, kad šios rekomendacijos prisidės prie NKK darbo gerinimo, esant narių kaitumui, buvo svarstoma, ar nevertėtų pagalvoti ir apie NKK veiklos išplėtimo galimybę, neapsibrėžiant tik psichoaktyvių medžiagų kontrolės ir prevencijos kontrole. )

20.
2021-10-29
Priklausomybių prevencijos komisija
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija,
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas
Dėl pasiruošimo Lietuvos Respublikos Seimo priimto Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo Nr. XII-336 pakeitimo įstatymo įgyvendinimui
(Atsižvelgiant į tai, kad: Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 10 d. priėmė Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo įstatymą Nr. XIV-386 (toliau – Įstatymas). Įstatymo priedo 2 straipsnyje yra numatytos Įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo datos, atitinkamai 2021 m. lapkričio 1 d. ir 2021 m. spalio 31 d. Lietuvos Respublikos Seimo Priklausomybių komisija (toliau – Komisija), vykdydama parlamentinę kontrolę, 2021 m. spalio 29 d. posėdyje išklausė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atstovų pateiktą informaciją dėl pasiruošimo Įstatymo įgyvendinimui. Komisija konstatuoja, kad iki šiol nėra priimti šio Įstatymo įgyvendinamieji teisės aktai, nenumatytos finansinės galimybės, neapibrėžtas laboratorijų pasiruošimas Įstatymo įgyvendinimui, siūlo Lietuvos Respublikos Vyriausybei: 1. Siekti kuo skubesnio Įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų priėmimo. 2. Pateikti Komisijai susipažinti su Įstatymo įgyvendinimui parengtais teisės aktais ir jų projektais. 3. Teikti Įstatymo pakeitimą dėl Įstatymo įsigaliojimo datos atidėjimo, iki bus tinkamai pasiruošta įgyvendinti įstatymą. Pritarta bendru sutarimu. )