Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas apsisprendė dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2024–2025 metais

2023 m. gruodžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas priėmė nutarimą, kuriuo nustatytas Lietuvos karinių vienetų, karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2024–2025 metais teisinis pagrindas ir maksimalus skaičius. Už šį nutarimą (projektas Nr. XIVP-3387(2) balsavo 100 Seimo narių, susilaikė 2 parlamentarai.

„Dalyvavimas tarptautinėse operacijose lieka svarbi Lietuvos įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė prisidėti įgyvendinant NATO strateginėje koncepcijoje numatytus uždavinius, įskaitant krizių valdymą ir bendradarbiavimo saugumą, ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, JT taikos palaikymo pastangas, daugiašalį ir dvišalį karinį bendradarbiavimą“, – teigiama nutarimo projekto aiškinamajame rašte.

Nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2025 m. gruodžio 31 d. į NATO karinę mokymo operaciją Irake numatoma siųsti iki 50 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų, į NATO vadovaujamą operaciją Kosove – iki 5, į ES operaciją Viduržemio jūroje „EUNAVFOR MED operacija IRINI“ – iki 20, į ES operaciją „Atalanta“ – iki 30, į ES karinę mokymo misiją Malyje – iki 11. Taip pat planuojama siųsti iki 11 karių ir civilių į ES karines mokymo misijas Centrinės Afrikos Respublikoje ir Mozambike.

Į ES karinės pagalbos misiją Ukrainai remti ES valstybėse narėse numatoma siųsti iki 40 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų, į JAV vadovaujamos koalicijos karinę operaciją „Įgimtas ryžtas“ – iki 40, į tarptautinę jūrinio saugumo užtikrinimo operaciją Hormūzo sąsiauryje – iki 5, į karinę mokymo operaciją Ukrainoje, NATO ir ES valstybėse narėse Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais, jeigu yra šių valstybių kvietimas mokymus vykdyti jų teritorijoje, – iki 100, į Jungtinės Karalystės vadovaujamą tarptautinę operaciją Ukrainos kariuomenės mokymo tikslais Jungtinėje Karalystėje „Interflex“ – iki 25, į Jungtinių Tautų tikslus ir principus, Lietuvos tarptautines sutartis ar kitas tarptautinės teisės normas atitinkančias sąjungininkų vadovaujamas ar vykdomas tarptautinės operacijas Indijos ir Ramiojo vandenynų regione – iki 10 karių ir civilių.

Iš viso 2024–2025 metų laikotarpiu dalyvauti tarptautinėse operacijose planuojama siųsti iki 358 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyresnysis specialistas

Justinas Laurinavičius

Mob. 8 610 33 547, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-21 16:12
   Rimas Rudaitis