Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narės D. Ulbinaitės pranešimas: sutarta, jog nacionalinio sprendimo dėl mobiliųjų telefonų ribojimo mokyklose reikia

2025 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seime vykusios iniciatyvos „Iš telefonų – į mokyklą“ diskusijos metu sutarta, jog mobiliųjų telefonų ribojimui mokyklose reikalingas nacionalinis sprendimas, tačiau problemą reikia spręsti ir kompleksiškai. Mobiliųjų telefonų ribojimas mokyklose, moksleivių nuomone, turėtų būti grįstas ir aiškiomis rekomendacijomis.

Prie 24 visuomeninių organizacijų iniciatyvos spręsti mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose problemą prisijungė dar 150 organizacijų. Diskusiją dėl galimų sprendimo būdų inicijavę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Daiva Ulbinaitė ir Liutauras Kazlavickas tikina, jog pirmas diskusijos tikslas pasiektas. „Nuspręsta keliauti nacionalinio sprendimo lygiu ir klausimo, kodėl tai svarbu, nebekelia nei viena suinteresuota grupė“, – sako R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

Švietimo komiteto narys L. Kazlavickas kalbėdamas apie kitų šalių patirtis akcentavo būtinybę susikurti geriausią savo valstybės praktiką: „Tai nėra unikalus dalykas, daug valstybių nusprendė keliauti nacionaliniu lygiu, ne tik palikti mokyklų sprendimui. Tos, kurios pradėjo nuo švelnesnio draudimo, jau pereina prieš griežtesnio reguliavimo.“

Mobiliųjų telefonų ribojimas mokyklose, anot Seimo narės D. Ulbinaitės, tik pradžia. „Mūsų tikslas grąžinti vaikus į gyvą bendravimą, tačiau mobiliųjų telefonų ribojimas mokyklose – tik pirmas žingsnis, reikia kur kas didesnės diskusijos apie vaikų emocinę ir psichinę sveikatą, ugdyti skaitmeninį sąmoningumą ir drauge spręsti užimtumo problemas, reikalingi alternatyvūs sprendimai.“ 

Su tuo sutinka ir mokiniai, ir iniciatyvos rengėjai „Skaitmeninio etikos centro“ direktorė Rasa Jauniškienė: „Džiaugiuosi, kad jau nebeabejojame problemos svarbumu, tačiau diskusijos nebeužtenka, reikia kito lygmens sprendimų ir kompleksinio požiūrio.“

Švietimo įstatymo pataisos sėkmė priklausys nuo to, kiek pavyks įtraukti visuomenę į šio sprendimo priėmimą. „Nesinori mūsų šalyje kolekcionuoti draudimų, bet čia yra tas atvejis, kai pasiekėme raudoną ribą ir sprendimų reikia nacionalinių. Mes turim kartu spręsti kartų problemą horizontaliai. Pradėkime nuo savęs, jog tai paaugliams neatrodytų kaip baudžiamoji akcija. Moksleivių dalyvavimas labai svarbus visuose priėmimo etapuose“, – sakė vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras.

Diskusijoje dalyvavusios mokyklų, kuriose draudžiami ekranai, vadovės pristatė savo sėkmės istorijas ir akcentavo bendradarbiavimo su tėvais svarbą. „Dažniausiai priešinasi ne vaikai, o tėvai, todėl mokykloms turime padėti ir neužkrauti atsakomybės vien tik ant jų pečių“, – sakė Riešės gimnazijos direktorė Egidija Urmanavičienė.

vidus.jpg
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Viktoriia Chorna)

Šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija renka duomenis, kiek mokyklų Lietuvoje riboja arba draudžia mobiliuosius telefonus.

 

Daugiau informacijos:

Indrė Mikelionytė-Pranculevičienė

Lietuvos Respublikos Seimo narės Daivos Ulbinaitės patarėja 

Tel. (0 5) 209 6682, mob. 0 616 234 50 

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-02-14 09:08
   Rūta Petrukaitė