Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas svarstys naują Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą

2025 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukos Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo narė Birutė Vėsaitė parlamentarams pristatė Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą Nr. XVP-286, kuriuo siekiama reglamentuoti reprodukcinės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo principus, reprodukcinį pasirinkimą, pagalbą lytinį smurtą patyrusiems asmenims, jaunimui  palankias reprodukcinės sveikatos paslaugas, reprodukcinės sveikatos informacijos sklaidą ir konsultavimą, visuomenės lytinio švietimo ir lytiškumo ugdymo teisinius pagrindus bei įtvirtinti reprodukcinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų kompensavimą.

„Šis įstatymas įtvirtina teisę į reprodukcinę sveikatą, kaip neatimamą žmogaus teisę, atitinkančią tarptautinius standartus ir užtikrinančią žmogaus teisių ir sveikatos apsaugos standartus, kurie numatyti Pasaulio sveikatos organizacijos teikimu“, – sakė B. Vėsaitė.

Pasak Seimo narės, teikiamas projektas skirtas ir šeimos planavimui: „Jis apima ir kontraceptines priemones, kurias siūlome, kad būtų finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Nemokamos kontracepcijos įteisinimas padėtų sumažinti kraštutinę šeimos planavimo priemonę – neštumo nutraukimą. Taip pat įstatymas apima ir saugią motinystę, nėštumo nutraukimą, kurį mes siūlome kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo. Kalbama ir apie pagalbinį apvaisinimą, ir apie pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo lytinio smurto, ir apie jaunimo reprodukcinę sveikatą bei priemones.“

Projekto iniciatorės teigimu, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas mokslu grįstos informacijos sklaidai, visuomenės švietimui apie reprodukcinę sveikatą ir jos stiprinimą, nėštumo nutraukimo ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijai, šeimos planavimui: „Lytinio švietimo turime turėti daug daugiau ir jį turėti sistemingą, nes, nepaisant to, ką sako kiti prelegentai ir šito įstatymo oponentai, nepilnamečių paauglių gimdymai yra 19 tūkst. šimtui tūkstančių gyventojų. Šitas skaičius yra pakankamai didelis, lyginant su europinėmis šalimis.“

Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektui po pateikimo pritarė 56, prieš balsavo 44, susilaikė 10 Seimo narių. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 17 d.

 

Parengė 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (0 5)  209 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-05-13 13:12
   Eglė Saulė Trembo