Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Numatoma leisti siųsti daugiau Lietuvos karių į NATO misiją Kosove

2025 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo pakeitimo projektui, kuriuo planuojama padidinti maksimalų leistiną siųsti į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Kosovo Respublikoje karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų skaičių nuo 5 iki 60.

„Padidinus šį skaičių, būtų papildomai skiriamas vienas būrys, apie 40 karių, į Vokietijos kuopą. Yra gautas atitinkamas Vokietijos gynybos ministro prašymas“, – anksčiau Seimo posėdyje yra sakiusi krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė. Pasak jos, tokiu būdu siekiama bendradarbiauti su savo strateginiais partneriais ir stiprinti bendradarbiavimą ne tik su Vokietija, bet ir su kitomis NATO valstybėmis narėmis, kurios jau nuo 2023 metų reikšmingai padidino savo pajėgas šioje operacijoje.

„Tai leistų išlaikyti ne tik dabartinį Lietuvos indėlį, bet ir operatyviai reaguoti į nenumatytas, pasikeitusias sąlygas. Pirmą karių būrį būtų planuojama išsiųsti šių metų spalio mėnesį 6 mėnesių rotacijai“, – yra pažymėjusi krašto apsaugos ministrė D. Šakalienė.

Nutarimo projekto aiškinamajame rašte rašoma, kad bendras NATO pajėgų skaičius tarptautinėje operacijoje Kosove šiuo metu sudaro apie 4 300 karių. „Iš jų daugiau kaip 800 karių skiria Italija, apie 600 karių – JAV. Vokietija 2024 m. taip pat reikšmingai padidino karinį kontingentą šioje tarptautinėje operacijoje ir jis šiuo metu sudaro apie 300 karių. Lietuvos faktinis indėlis į šią tarptautinę operaciją – 1 karys, tarnaujantis logistikos vienete, Prištinoje veikiančiame operacijos štabe“, – teigiama dokumente.

Po svarstymo už šį projektą (Nr. XVP-229(2) vieningai balsavo 108 Seimo nariai. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (0 5)  209 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-05-13 14:13
   Rimas Rudaitis