
Seime rengiama konferencija „Miškininkystė be plynių: naujas požiūris į miškų politiką“
2025 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Gegužės 21 d., trečiadienį, 13 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) rengiama Aplinkos apsaugos komiteto, Aplinkosaugos koalicijos ir judėjimo „Girių spiečius“ iniciatyvinės grupės bendra konferencija ‚,Miškininkystė be plynių: naujas požiūris į miškų politiką“.
Renginys suburs aplinkosaugos ekspertus, mokslininkus, miškininkystės profesionalus ir politikus aptarti darnios miškininkystės ateitį Lietuvoje. Konferencijoje bus pristatytos įvairios temos – nuo esamos padėties miškuose ir natūraliai gamtai artimos miškininkystės iki tarptautinės patirties bei bendruomenių vaidmens.
Žmogaus ir miško ryšys yra svarbi Lietuvos tapatybės dalis, tačiau dabartinė intensyvi išplyninanti miškininkystė neatliepia šio ryšio ir kelia visuomenės nepasitenkinimą. Šiuo metu Seime svarstomi Miškų įstatymo pakeitimai turėtų būti raktas keičiant miškų politiką, kad ji atitiktų dabarties visuomenės lūkesčius ir padėtų įgyvendinti Lietuva 2050 viziją.
„Plynieji kirtimai nesuderinami su tvaria miškininkyste. Šios Vyriausybės programoje yra numatytas tikslas siekti, kad per 20 metų bent 50 proc. šalies miškų būtų tvarkomi pagal gamtai artimos miškininkystės principus, vengiant plynųjų kirtimų ir prioritetą teikiant ekosistemų apsaugai. Ne vienas įstatymo projektas, sustiprinantis miškų apsaugą, – jau Seimo darbotvarkėse. Šiais metais vienas iš svarbiausių Seimo ir Vyriausybės uždavinių ir bus Miškų įstatymo pataisų paketo svarstymas, tobulinimas ir priėmimas“, – sako Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Linas Jonauskas.
Konferencijos metu kartu su mokslininkais aptarsime gamtiškąją miškininkystę kaip alternatyvą intensyviai išplyninančiai miškininkystei. Pristatysime esamą situaciją ir įvertinsime, kiek Miškų įstatymas įgalina miškininkystės perorientavimą ir ką reikėtų padaryti, kad mažiau išplyninančių kirtimų taptų realybe.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.
Daugiau informacijos:
Seimo Aplinkos apsaugos biuro
patarėja Jolita Jakučionytė
Mob. +370 620 75 001
El. p. [email protected]
Modesta Maldžienė