Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nariai dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje Deitone, Jungtinėse Amerikos Valstijose

2025 m. gegužės 21 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo delegacijos NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Juozas Olekas, pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis ir delegacijos narys Linas Balsys gegužės 22–27 d. dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijoje Deitone, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šios sesijos metu NATO valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptars ir diskutuos NATO politikos, saugumo ir gynybos klausimus, teiks siūlymus, o plenarinės sesijos metu priims bendras rezoliucijas. NATO PA dalyvaus apie 300 parlamentarų iš 32 NATO šalių.

Seimo delegacijos NATO PA pirmininko pavaduotojo, NATO PA Ukrainos-NATO tarpparlamentinės tarybos bendrapirmininko (NATO PA UNIC) Audroniaus Ažubalio teigimu, ši sesija itin reikšminga dėl tolimesnio sąjungininkų požiūrio į Ukrainą išgryninimo bei svarbių pokyčių Baltijos šalių gynyboje.

„Deitone (JAV) vyksianti NATO PA pavasario sesija kaip niekad svarbi tuo, kad čia paaiškės ne tik transatlantinių partnerių požiūris dėl Ukrainos teisės būti nepriklausoma ir savarankiška valstybe, kuri laisvai renkasi aljansus, bet ir dėl to, kiek NATO sąjungininkai yra pasirengę duoti atkirtį Rusijai dėl jos pastarųjų veiksmų Baltijos jūroje, pertvarkant NATO „Oro policijos“ ir „Baltic Sentric“ misijas iš stebėjimo ir fiksavimo į gynybines. Tai liudys ir balsavimai dėl mano pasiūlymų „NATO atgrasymo ir gynybos priemonių perkėlimas į kitą lygį Hagos viršūnių susitikime“ (angl. Taking Nato Deterrence and Defence to the Next Level at the Hague Summit) ir „Taika per stiprybę Ukrainoje“ (angl. Peace Through Strenght in Ukraine) rezoliucijoms, kuriuos su bendraminčiais teiksiu šioje sesijoje“, – prieš išvykdamas į Parlamentinę Asamblėją pažymėjo Seimo narys A. Ažubalis. 

NATO Parlamentinė Asamblėja įkurta 1955 m. ir tapo „tiltu“ tarp NATO ir NATO šalių parlamentų, prie kurios vėliausiai – 2023 m. ir 2024 m. prisijungė į NATO įstojusios Suomija ir Švedija. Jungtinėse Amerikos Valstijose NATO PA nebuvo organizuota nuo 2003 m., tad pavasario sesija šioje šalyje vyksta pirmą kartą. Ši Parlamentinė Asamblėja – ypatinga, kadangi minima Deitono taikos susitarimo, 1995 m. pasirašyto šio miesto karinėje bazėje ir užbaigusio Bosnijos karą, 30-mečio sukaktis. 

 

 

Parengė

Seimo kanceliarijos

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Agnė Radžiūtė

Tel. (0 5)  209 6210, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-05-21 10:07
   Agnė Radžiūtė