Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkė: Europos Sąjungos rėmimo programos labai prisideda prie mūsų šalies jaunų žmonių tobulėjimo

2025 m. gegužės 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija posėdyje domėjosi tarptautinės jaunimo politikos įgyvendinimu ir aptarė „Erasmus+“ jaunimo srities, Europos solidarumo korpuso programas ir jų pokyčius.

Programos skatina nacionalines ir tarptautines jaunimo veiklas ir neformalųjį ugdymą, darbo su jaunimu sistemos stiprinimą, tarptautinį bendradarbiavimą, gerosios praktikos sklaidą ir inovacijas jaunimo srityje. Programų lėšomis finansuojami projektai, kurie prisideda prie įtraukties, aktyvaus jaunimo dalyvavimo skatinimo, tvarumo ir skaitmeninės pertvarkos prioritetų.

Jaunimo reikalų agentūros duomenimis, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų projektų finansavimui Lietuvoje skiriamos lėšos kasmet šiek tiek didėja. „Erasmus+“ programos finansavimui 2023 m. skirta 5,4 mln. eurų, 2024 m. – 5,6 mln. eurų, 2025 m. – 6,2 mln. eurų. Europos solidarumo korpuso programos projektams finansuoti 2023 m. skirta 1,4 mln. eurų, 2024 m. – 1,5 mln. eurų, o 2025 m. – 1,7 mln. eurų. Kasmet į šiuos projektus Lietuvoje įsitraukia apie 5000 jaunų žmonių. 99 proc. dalyvių vertina savo dalyvavimą programose kaip naudingą – 82,5 proc. jaunuolių teigia pagerinę užsienio kalbos įgūdžius, 73,5 proc. mano, kad dalyvavimas programose prisidėjo prie jų asmeninio tobulėjimo.

Kiekvienais metais didėja ir gaunamų paraiškų projektų finansavimui skaičius. Deja, programų finansavimo poreikis – kur kas didesnis nei turimas finansavimas. Pavyzdžiui, pernai gautos 478 paraiškos, o finansuoti tik 158 projektai.

„Matome, kad jaunimo įsitraukimas ir susidomėjimas Europos Sąjungos rėmimo programomis auga, ir nors lėšų poreikis kelis kartus didesnis už turimą finansavimą, šios programos labai prisideda prie mūsų šalies jaunų žmonių tobulėjimo“, – mano komisijos pirmininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

 

 

Parengė

Komisijų skyriaus patarėja

Jurgita Petniūnaitė

Tel. (0 5) 209 6177

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2025-05-22 10:57
   Agnė Radžiūtė