Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos reikalų komiteto nariai su Prancūzijos atstovu aptarė Ukrainos ir Moldovos eurointegracijos perspektyvas

2025 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seime lankėsi Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento direktorius Vincentas Gerendas (Vincent Guérend). Svečias susitiko su Europos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotoju Ruslanu Baranovu, komiteto narėmis Radvile Morkūnaite-Mikulėniene ir Jurgita Šukevičiene.

54584639838_068b4ac68b_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Susitikimo metu diskutuota apie Europos Sąjungos plėtros klausimus, daugiausia dėmesio skiriant Ukrainos ir Moldovos narystės ES ir NATO perspektyvoms. Prancūzijos atstovas domėjosi, kaip šie klausimai vertinami Lietuvos visuomenėje, ir teiravosi, kokioje laiko perspektyvoje komiteto nariai įsivaizduoja šalių kandidatų stojimą į ES. Departamento direktorius pabrėžė, kad Prancūzija siekia būti „teisinga, bet kartu ir reikli dėl stojimo procesų“.

Komiteto pirmininkės pavaduotojas R. Baranovas akcentavo, jog Ukrainos ir Moldovos narystė ES bei NATO yra strategiškai svarbus klausimas, kuriam paremti būtina ryžtinga lyderystė ES lygmeniu. „Dabartinė stojimo metodologija, kuomet visame stojimo procese reikia virš šimto šalių narių vienbalsio balsavimo daro visą procesą beveik neįmanomu ir demotyvuoja šalis kandidates. Privalome permąstyti taisykles, nes tai nebėra nuopelnais grįstas procesas“, – teigė politikas.

Komiteto narė, Tarpparlamentinių ryšių su Prancūzijos Respublika grupės pirmininkė J. Šukevičienė atkreipė dėmesį, kad Ukraina, tapusi ES nare, gali reikšmingai prisidėti prie visos Sąjungos stiprinimo. Ji taip pat pristatė Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų birželio 6 d. Birštone vykusiame susitikime priimtą bendrą pareiškimą, kuriame išreiškiamas tvirtas įsipareigojimas remti Ukrainos siekį tapti ES ir NATO nare. Pareiškime numatytas siekis iki 2030 m. sausio 1 d. baigti Ukrainos stojimo į ES derybas ir pasveikinti ją kaip visateisę ES narę.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kalbėjo, kad dabartinės geopolitinės aplinkybės dar labiau sustiprino lietuvių tautos suvokimą apie narystės ES ir NATO reikšmę. „Turime padaryti viską, kad Ukraina ir Moldova drauge tęstų ES kelią. Būtina kuo greičiau atidaryti derybinius skyrius šioms šalims, suteikiant joms aiškią viltį ir laiko rėmus dėl narystės Europos Sąjungoje. Atėjo laikas ES plėtrai, kitu atveju mes paliktume šalis rusijos, Kinijos įtakai, patys silpnindami pasitikėjimą ES idėja“, – kalbėjo parlamentarė. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (0 5) 209 6847

 

   Naujausi pakeitimai - 2025-06-13 15:28
   Rūta Petrukaitė