Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui reglamentuoti, kaip vyktų mokėjimai visuotinės ar dalinės mobilizacijos metu

2025 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukos Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui papildyti Mokėjimų įstatymą straipsniu, kuriame būtų reglamentuojama kaip vyktų mokėjimai visuotinės ar dalinės mobilizacijos metu.

Lietuvos bankas, siekdamas tinkamai įgyvendinti jam paskirtas mobilizacines užduotis, planuoja įgyvendinti atsiskaitymo offline režimą – per mobilizaciją būtų leidžiama atlikti mokėjimus neturint interneto, net jei sąskaitoje būtų lėšų trūkumas ar būtų taikomi kiti apribojimai. Tai užtikrintų galimybę gyventojams atsiskaityti už būtiniausias prekes esant ryšio sutrikimams mobilizacijos ar dalinės mobilizacijos metu ir tokiu būdu suteikti mūsų piliečiams X dienos atveju galimybę apsirūpinti būtiniausiais maisto produktai“, – projekto pristatymo metu sakė Seimo narys Robertas Kaunas.

Numatoma, kad mobilizacijos ar dalinės mobilizacijos metu mokėjimai vyksta įprastai, išskyrus nustatytas išimtis.

Visuotinės ar dalinės mobilizacijos Lietuvoje metu mokėjimo paslaugų teikėjas, su kuriuo Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo nustatyta tvarka sudaryta mobilizacinio užsakymo sutartis, turėtų sudaryti galimybę vartotojui vykdyti mokėjimo operacijas naudojantis mokėjimo kortele nesant ryšio iš mokėjimo sąskaitos. Tokių mokėjimų sąlygas nustatytų priežiūros institucija – mokėjimo operacijų kortele nesant ryšio vykdymas detalizuojamas Lietuvos banko nutarime įgyvendinant mobilizacinę užduotį pagal Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymą.

Aukščiau nurodytais atvejais: kai dėl įvykdytų mokėjimo operacijų viršijamas esamas mokėjimo sąskaitos likutis arba kredito limitas mokėjimo sąskaitoje, Vartojimo kredito įstatymo nuostatos nėra taikomos; kai įvykdoma mokėjimo operacija iš mokėjimo sąskaitos, kurioje esančioms piniginėms lėšoms yra nustatytas areštas, laikinas nuosavybės teisių ar bet koks kitas disponavimo piniginėmis lėšomis apribojimas, teisės aktų, reglamentuojančių turto arešto arba lėšų, kurioms nustatytas laikinas nuosavybės teisių ar bet koks kitas disponavimo apribojimas, panaudojimo tvarką, nuostatos nėra taikomos.

Mokėjimų įstatyme siūloma reglamentuoti, kad prekių ir fizinių prekybos vietų, kuriose visuotinės ar dalinės mobilizacijos metu privaloma sudaryti galimybes vartotojui atsiskaityti mokėjimo kortele nesant ryšio iš mokėjimo sąskaitos, sąrašas turėtų būti nustatomas įgyvendinant Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pagrindu skirtas valstybines mobilizacines užduotis.

Numatoma, kad už mokėjimo operacijas naudojantis mokėjimo kortele nesant ryšio iš mokėjimo sąskaitos, kurioje esančioms piniginėms lėšoms yra nustatytas areštas, laikinas nuosavybės teisių ar bet koks kitas disponavimo piniginėmis lėšomis apribojimas, taip pat viršijant sąskaitos likutį arba kredito limitą, atliktus ne visuotinės ar dalinės mobilizacijos metu, atsakytų gavėjas, kuris sudaro galimybę vykdyti mokėjimo kortele grindžiamas mokėjimo operacijas.

Mokėjimų įstatymo pataisų projektui Nr. XVP-326(2) po svarstymo pritarta bendru sutarimu. 

 

Parengė 

Seimo kanceliarijos

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (0 5)  209 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2025-06-17 11:54
   Eglė Saulė Trembo