Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: atsakas kibernetinėms grėsmėms – Seime registruoti strateginiai įstatymų pakeitimai e. sveikatos stiprinimui

2026 m. birželio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seime užregistruotas strateginis įstatymų pataisų paketas, kuris iš esmės pakeis šalies e. sveikatos ekosistemos valdymą, užtikrins jos stabilumą ir padės gydymo įstaigoms apsaugoti nuo kibernetinių grėsmių savo posistemes. 

„Gyvename hibridinių ir kibernetinių grėsmių amžiuje, todėl pacientų duomenų saugumas negali turėti jokių „pilkųjų zonų“. Sveikatos sektorius ir pacientų duomenys yra strateginė valstybės infrastruktūra. Todėl sutelkėme visas pajėgas, kad šį įstatymų paketą registruotume ir pradėtume svarstyti dar šioje Seimo pavasario sesijoje“, – komentuoja Seimo Pirmininko pavaduotoja Orinta Leiputė, pabrėždama, kad šis žingsnis – aiškus signalas gydymo įstaigoms, kurios skatinamos jau dabar peržiūrėti savo valdomas informacines sistemas ir pasirūpinti jų saugumu.

Teisės aktų pakeitimai sudarys teisinį pagrindą tvariam ir ilgalaikiam viso tinklo finansavimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, bus išgryninta valdysena ir suteikti realūs įrankiai gydymo įstaigoms pasirūpinti duomenų saugumu savo valdomose posistemėse.

Anot pataisų rengėjų, šie pakeitimai žymi etapą, kai valstybė baigia metų metus trukusį fragmentišką ir projektinėmis lėšomis finansuotą e. sveikatos ekosistemos valdymą ir pereina prie ilgalaikės strategijos bei tvaraus finansavimo modelio.

Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė pabrėžė, kad lygiagrečiai su įstatymų pataisomis paleidžiamos ir skubios trumpojo laikotarpio saugumo priemonės.

„Suprantame, kad sisteminiai pokyčiai reikalauja laiko, todėl greta įstatymo pataisų ministerija inicijuoja greito poveikio priemones. Teisės aktais įpareigosime visas gydymo įstaigas jungtis prie e. sveikatos tik saugiais būdais – naudojant dviejų faktorių autentifikaciją“, – sakė ministrė M. Jakubauskienė.

 

 

Daugiau:

Orinta Leiputė, Seimo LSDP frakcijos seniūnė 

Tel. (0 5) 209 6731

El. p. [email protected]