
Seimo Pirmininkas J. Olekas ir Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Š. Birutis dalyvaus NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų susitikime
2026 m. birželio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Birželio 29 d. Seimo Pirmininkas Juozas Olekas ir Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (NATO PA) pirmininkas Šarūnas Birutis dalyvaus NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų susitikime Stambule, Turkijoje.
Į NATO Parlamentinio viršūnių susitikimo posėdį, kuris vyks savaitę prieš NATO viršūnių susitikimą Ankaroje, susirinks Aljanso šalių parlamentų pirmininkai, delegacijų NATO PA pirmininkai ir NATO PA biuro nariai.
Susitikime ketinama aptarti parlamentų vaidmenį įgyvendinant euroatlantinės erdvės saugumo ir gynybos prioritetus, įskaitant oro gynybos pajėgumų stiprinimą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas NATO vienybės ir sąjungininkų solidarumui, gynybos finansavimui ir teisingesniam įsipareigojimų naštos pasidalijimui, tolesnei Ukrainos paramai, užtikrinant visų Aljanso narių indėlį į bendrą saugumą. Parlamentų vadovai diskutuos apie būtinybę didinti investicijas į gynybos pramonę.
„Tai itin savalaikis susitikimas, pratęsiantis Lietuvos pradėtą 2023 metais tradiciją Aljanso šalių parlamentų vadovams susitikti prieš NATO viršūnių susitikimą. Vienas pagrindinių šių metų klausimų – gynybos finansavimas, kuris daugiausiai priklauso nuo sprendimų būtent parlamentuose. Taip pat mums tenka parlamentinės išlaidų kontrolės užduotis, siekiant, kad investicijos į gynybą atneštų laukiamus rezultatus“ – pažymėjo Seimo Pirmininkas J.Olekas.
Parengė
Seimo kanceliarijos
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Agnė Radžiūtė
Tel. (0 5) 209 6210, el. p. [email protected]



Numatomos transliacijos






