Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Europos reikalų komitetas: svarstant 2022 metų biudžetą, svarbu atsižvelgti į ES Tarybos rekomendaciją išlaikyti nacionalinėmis lėšomis finansuojamas investicijas

2021 m. spalio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 27 d. vykusiame nuotoliniame Europos reikalų komiteto posėdyje finansų viceministrai Mindaugas Liutvinskas ir Gediminas Norkūnas pristatė 2022 metų Lietuvos biudžeto projektą (LBP) ir biudžeto projektą, pateiktą Europos Komisijai (EK) bei Euro grupei. Biudžetas parengtas remiantis rugsėjo viduryje paskelbtu ekonominės raidos scenarijumi. Prognozuojama, kad valstybės biudžeto pajamos, įvertintos kaupimo principu, neįskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų, 2022 metais, palyginus su 2021 metais numatomomis gauti pajamomis, didės 517,6 mln. eurų. 2022 m. BVP augs 4 proc., vidutinės metinės infliacijos tempas sulėtės iki 2,5 proc., vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (neatskaičius mokesčių) augs 8 proc., o nedarbo lygis sumažės iki 6,7 proc.

Europos reikalų komiteto nariai pritarė išvadai, kurioje siūloma Biudžeto ir finansų komitetui svarstant LBP, atsižvelgti į Europos reikalų komiteto 2020 m. rugsėjo 23 d. priimtą sprendimą, kad Seimo specializuoti komitetai, svarstydami Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą arba šio įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, turi atsižvelgti į ES Tarybos rekomendacijas. Europos reikalų komiteto išvadoje atkreipiamas dėmesys į 2021 metų Tarybos rekomendacijoje Lietuvai įtvirtintą tikslą išlaikyti nacionalinėmis lėšomis finansuojamas investicijas, ypatingą dėmesį skiriant tvarioms ir augimą skatinančioms investicijoms, taip pat siekį kontroliuoti nacionalinėmis lėšomis finansuojamų einamųjų išlaidų augimą. Pagrindiniam komitetui taip pat siūloma atsižvelgti į Užsienio reikalų ministerijos ir Seimo kanceliarijos Europos reikalų komitetui pateiktus papildomų asignavimų poreikius.

Biudžeto projekto teikimas EK yra vienas svarbiausių Europos semestro ciklo etapų, kuomet pateikiamos išvados apie visų euro zonos valstybių biudžetų planų atitiktį Stabilumo ir augimo pakto[1] reikalavimams. Seimas aktyviai dalyvauja Europos semestro procese nuo pat šios iniciatyvos pradžios: Europos reikalų komitetas ir specializuoti komitetai nagrinėja Europos semestro dokumentus, svarsto Vyriausybės parengtas programas, Lietuvai skirtas Tarybos rekomendacijas ir prireikus, priima sprendimus dėl jų.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Dovilė Paužaitė-Šliachtovič, tel. (8 5) 239 6763, el. p. [email protected]

 

 

 

[1] Stabilumo ir augimo paktas – pagrindinis Europos Sąjungos dokumentas, nustatantis fiskalinės drausmės taisykles ir jų įgyvendinimo procedūras; svarbiausia Lietuvos vidutinio laikotarpio biudžetų planavimo sistemos dalis.

       Naujausi pakeitimai - 2021-10-28 16:36
       Jolanta Anskaitienė