Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo narės B. Vėsaitės pranešimas: Seime – siūlymas naikinti 65 metų amžiaus ribą valstybės tarnautojams

2025 m. vasario 20 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo narė Birutė Vėsaitė užregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kuriomis siūlo baigti vyresnio amžiaus valstybės tarnautojų diskriminaciją dėl amžiaus.

„Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtinta 65 metų amžiaus riba priimant asmenis į valstybės tarnybą, o jeigu asmuo sulaukia šio amžiaus būdamas valstybės tarnautoju, tai jo galimybės tęsti tarnybą yra griežtai ribojamos. Tokia garbaus amžiaus žmonių diskriminacija prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, Lygių galimybių įstatymui ir Europos Sąjungos teisei“, – komentuoja B. Vėsaitė. 

Socialdemokratė siūlo keisti Valstybės tarnybos įstatymą, panaikinant amžiaus ribojimus ir užtikrinant, kad vyresnio amžiaus asmenims būtų sudarytos lygios galimybės dalyvauti valstybės tarnyboje, remiantis jų kompetencija, o ne amžiumi.

„Šiuo metu Valstybės tarnybos įstatyme nustatyta, kad valstybės tarnautoju gali tapti asmuo, kuris yra ne vyresnis kaip 65 metų. Valstybės tarnautojas automatiškai atleidžiamas iš pareigų, kai jam sukanka 65 metai. Ilgametę patirtį turintys valstybės tarnautojai yra sukaupę vertingų žinių ir kompetencijų, kurios yra svarbios viešojo sektoriaus veiklos tęstinumui ir kokybei, tačiau galiojanti tvarka verčia juos palikti tarnybą vien dėl amžiaus, nepaisant jų gebėjimo toliau sėkmingai atlikti pareigas“, – pažymi B. Vėsaitė. 

Anot parlamentarės, dėl to prarandami kvalifikuoti specialistai, kurių žinios galėtų būti perduodamos jaunesniems kolegoms, užtikrinant institucinį stabilumą.

„Vyresni nei 65 metų asmenys neturėtų būti diskriminuojami priimant į valstybės tarnybą, nes amžius savaime nėra kompetencijos, patirties ar darbingumo trūkumo rodiklis, o griežti amžiaus ribojimai pažeidžia lygiateisiškumo principą ir riboja visuomenės sukaupto intelektinio kapitalo panaudojimą. Todėl siūlome naikinti maksimalią 65 metų amžiaus ribą, kad vyresni asmenys galėtų ne tik tęsti tarnybą, bet ir būti priimami į valstybės tarnybą remiantis jų kompetencija ir darbingumu, o ne amžiaus kriterijumi“, – pabrėžia Seimo narė. 

Anot jos, šiuo metu galiojantis reguliavimas nepagrįstai riboja vyresnio amžiaus žmonių teisę dirbti, nepaisant jų kompetencijos, patirties ar darbingumo.

B. Vėsaite pažymi, kad siūlomi pakeitimai leis sumažinti ir teisinį neapibrėžtumą, su kuriuo susiduria vyresni tarnautojai: jie kasmet turi prašyti pratęsti jų tarnybą.

 

 

Daugiau:

Birutė Vėsaitė, Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė

Tel. +370 60842143 

El. p. [email protected]

 

       Naujausi pakeitimai - 2025-02-20 14:09
       Agnė Radžiūtė