Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo nario A. Radvilavičiaus pranešimas po konferencijos: ragina „iš naujo atrasti“ agromiškininkystę: Seime – ekspertų ir praktikų pasitarimas

2026 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seime vykusi konferencija „Agromiškininkystės sprendimai – nauda ūkiui ir gamtai“ subūrė mokslininkus, nevyriausybinių organizacijų atstovus ir praktikus diskusijai apie tvarius žemės ūkio sprendimus, padedančius derinti ekonominę veiklą su aplinkosauga.

Renginį kartu su Žaliosios politikos institutu organizavęs Seimo narys socialdemokratas Audrius Radvilavičius akcentuoja tikslą „ne tik diskutuoti, bet ir judėti link konkrečių sprendimų, kurie galėtų būti įgyvendinami Lietuvoje“.

„Agromiškininkystė šiandien nėra vien teorinė koncepcija – tai konkretus sprendimų rinkinys, galintis padėti Lietuvos ūkiams tapti atsparesniems klimato kaitai, efektyviau naudoti žemę ir saugoti mūsų gamtinį kapitalą. Tai – ne nauja mada, o gilias tradicijas turinti praktika, šiandien iš naujo atrandama ir pagrindžiama mokslu. Tai sistema, kurioje medžiai – ne kliūtis, o sprendimas, biologinė įvairovė – ne problema, o stiprybė, ūkininkavimas – ne kova su gamta, o „bendradarbiavimas“ su ja“, – pabrėžia A. Radvilavičius. 

Agromiškininkystė – tai ūkininkavimo būdas, kai kartu su žemės ūkio produkcija auginami medžiai ar kiti sumedėję augalai. Anot konferencijos dalyvių, agromiškininkystė yra viena iš perspektyviausių krypčių siekiant didinti žemės ūkio atsparumą klimato kaitai, gerinti dirvožemio būklę ir biologinę įvairovę, kartu užtikrinant ūkių ekonominį gyvybingumą.

Renginį pasveikino Seimo pirmininkas Juozas Olekas. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis pristatė ministerijos veiklos gaires agromiškininkystės srityje.

 

 

Daugiau informacijos:

Audrius Radvilavičius

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. +370 610 17954

El. p. [email protected]