Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Luko Savicko pranešimas: „Siūlau atsisakyti plastikiniuose buteliukuose pateikiamo vandens Seime“

2022 m. gegužės 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Šiandien kartu su grupe parlamentarų kreipėmės į Seimo kanclerį kviesdami inicijuoti geriamojo vandens pateikimo pokyčius Seimo plenarinių posėdžių ir kitose posėdžių salėse. Siekdami įgyvendinti ambicingus aplinkos taršos mažinimo tikslus turime tapti pavyzdžiu ir pademonstruoti, kad viešosios įstaigos gali puikiai funkcionuoti be plastikiniuose buteliukuose pateikiamo vandens, atsigaivinimui naudojant vandentiekio tiekiamą vandenį.

Seimo kanceliarijos pateiktais duomenimis, Seime 2019 m. sunaudota 34 952 vienkartinio plastiko mažos talpos vandens buteliukų. 2020 m. nepaisant prasidėjusios pandemijos ir atšauktų posėdžių bei gyvų susitikimų Seime sunaudoti 25 054 buteliukai vandens. 2021 m. tęsiantis pandemijos ribojimams teikiamo vandens skaičiai augo ir pasiekė 28 428 vnt. buteliukų. Pirmųjų šių metų mėnesių tendencijos rodo, kad netrukus grįšime prie ikipandeminio vartojimo įpročių, nes per sausio–balandžio mėnesius jau sunaudota 15 438 buteliukų vandens.

„Turime ieškoti alternatyvų, tvaresnių ir ilgalaikėje perspektyvoje taupesnių sprendimų, kaip suvaldyti šį gausų vienkartinio plastiko vartojimą mūsų institucijoje. Todėl šiandien Seimo kancleriui pateikėme pasiūlymą, kaip galėtume tapti pavyzdžiu ir sumažinti vienkartinio plastiko naudojimą, atsigaivinimui naudodami vandentiekio tiekiamą vandenį“, – apie norą inicijuoti pokyčius Seime pasakoja idėjos autorius.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

L. Savicko, S. Gentvilo, L. Jonausko, R. Miliūtės, T. Tomilino, K. Adomaičio ir J. Urbanavičiaus pasiūlyme Seimo kancleriui remiamasi tuo, kad Vilniaus vandentiekio vanduo yra kokybiškas ir siūloma Lietuvos Respublikos Seimo posėdžių salėje bei kituose posėdžiuose vandenį plastikiniuose mažos talpos buteliukuose keisti į geriamojo vandens stotelių sistemą ar kitus mažiau aplinkai kenksmingesnius geriamojo vandens pateikimo būdus.

„Geriamojo vandens stotelės nėra nauja ar neišbandyta alternatyva vandeniui buteliukuose. Europos Sąjungos institucijose ne kartą teko matyti ir naudotis geriamojo vandens stotelių sistemomis, prie kurių yra padėtos daugkartinio naudojimo stiklinės. Tokiose stotelėse puikiai galima pripildyti ir savo turimas gertuves ir taip gerinti ne tik vandens suvartojimo įpročius, bet ir ženkliai sumažinti vienkartinio plastiko naudojimą“, – pasiūlymą Seimo kancleriui komentuoja parlamentaras L. Savickas.

Siekiant sumažinti aplinkos taršą plastiku, prie iniciatyvos skatinti vartoti vandentiekio vandenį jau yra prisijungusios ir kitos valstybės. Jungtinės Karalystės karališkuosiuose rūmuose yra uždrausti vienkartinio plastiko buteliukai ir šiaudeliai, o Jungtinės Karalystės parlamentas papildomai yra uždraudęs ir vienkartinių kavos puodelių naudojimą. Panašūs pokyčiai įgyvendinami ne tik Europoje. Pavyzdžiui, Indijos parlamente jau nuo 2018 m. atsisakyta vienkartinio plastiko buteliukų ir šiaudelių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Lukas Savickas

Mob. 8 698 42 655

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-17 16:49
   Monika Kutkaitytė