Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Jeigu bus atmestas Prezidento veto – socialdemokratai kreipsis į Konstitucinį Teismą“

2020 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimui ėmusis svarstyti Prezidento veto dėl rinkimų kartelės sumažinimo, tai yra 3 procentų patekimo į Seimą ribos nustatymo, socialdemokratai pareiškė, kad inicijuos kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, jeigu veto bus atmestas. Konstitucinio Teismo bus prašoma išaiškinti, ar rinkimų rezultatus nustatančias taisykles Seimas gali keisti likus mažiau negu metams iki Seimo rinkimų.

„Iš esmės Lietuvoje rinkimų procesas jau prasidėjęs – liko mažiau negu metai iki Seimo rinkimų. Dabar valdantieji bando nustatyti kardinaliai naujas prasidėjusių rinkimų taisykles, kalbama ne apie šiaip technines ar redakcinio pobūdžio pataisas. Dabar tai daroma painiojant rinkimų sistemas. Juolab, kad ir Europos Taryba Venecijos komisijos rekomendacijose siūlo nekaitalioti taisyklių likus mažiau kaip metams iki rinkimų. Todėl ketiname inicijuoti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, jeigu valdantieji atmes Prezidento veto“, – sako opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.

J. Sabatauskas klaidinančiais vadina valdančiųjų argumentus remiantis Europos Tarybos rekomendacijomis, primindamas, kad rekomendacijos skirtos valstybėms, kur kartelė pernelyg užaukštinta ir siekia dviženklį procentų skaičių, taip pat valstybėms, kuriose yra proporcinė rinkimų sistema. Tai yra, kai rinkimuose dalyvauja tik partijos su savo kandidatų sąrašais. O Lietuvoje ir dar trijose šalyse – Vokietijoje, Italijoje, Vengrijoje – yra mišri rinkimų sistema, kai dalis parlamento ir taip išrenkama vienmandatėse apygardose.

„Visose šiose valstybėse egzistuoja 5 procentų patekimo į parlamentus riba ir niekas net nebesvarsto dėl jos mažinimo. „Valstiečiai“ remdamiesi rezoliucija nutyli, kad jos rekomendacijos skirtos tokioms valstybėms, kuriose, pavyzdžiui, tautinių mažumų ar kitų grupių atstovams sudėtinga perkopti, pavyzdžiui, 10 procentų rinkimų kartelę. Šitas valdančiųjų noras žūtbūt nuleisti Seimo rinkimų kartelę nuo 5 iki 3 procentų yra ne tik netikslingas, bet žalingas ir klaidinantis“, – sako opozicijos lyderis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

       Naujausi pakeitimai - 2020-01-14 13:54
       Monika Kutkaitytė