Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Darbo partijos frakcija

Darbo partijos frakcijos pranešimas: partija siūlo didinti gyventojų pajamas, nustatant didesnį NPD ir papildomą NPD už vaikus

2023 m. rugsėjo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 12 d. Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma Lietuvos gyventojams, auginantiems vaikus iki 18 metų, už kiekvieną auginamą vaiką taikyti 100 eurų didesnį neapmokestinamųjų pajamų dydį (PNPD) ir taip sumažinti augančią kainų naštą šeimoms, auginančioms vaikus.

Taip pat siūloma didinti gyventojų neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) nuo 625 eurų iki 751 euro per mėnesį. 2024 metais minimalią 924 eurų algą gaunančiam asmeniui tai reikštų maždaug 35 eurais didesnes pajamas į rankas per mėnesį, o auginančiam du vaikus asmeniui, kuriam būtų taikomas PNPD, tai lemtų 66 eurais didesnes pajamas.

Pasak projekto iniciatorių, šios pataisos yra teikiamos dėl to, kad atlyginimų kėlimas negali kompensuoti augančių kainų. Politikai taip pat plačiai sutaria, kad turime siekti ateityje NPD prilyginti minimaliai algai, todėl NPD didinimas kiekvienais metais yra nuosekli tokios politinės krypties priemonė.

„Pastaruoju metu diskusijos dėl NPD didinimo ir papildomo NPD už vaikus atsiradimo verda kone kasdien. Šios priemonės atitinka Darbo partijos programines nuostatas, dar daugiau, prieš metus kartu su Vytautu Gapšiu mes buvome užregistravę projektą įvesti papildomą NPD už vaikus, džiaugėmės, kad po metų prie šios mūsų minties prisijungė ir Prezidentas“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

 

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

„Seime įstrigus mokesčių reformai, matome, kad turime imtis iniciatyvos registruodami projektus dėl NPD didinimo, nes jiems priimti reikiamas laikas kasdien senka. Taip pat girdime Prezidento palaikymą dėl papildomo neapmokestinamo pajamų dydžio įvedimo už vaikus, tačiau konkretus prezidentūros projektas vis dar nebuvo registruotas, tad iniciatyvą pateikti vientisą požiūrį į NPD didinimą ir PNPD už vaikus atsiradimą parodėme mes. Projekte numatomos nuostatos iš dalies perimtos iš Vyriausybės siūlyto projekto, todėl manome, kad ir Vyriausybė turėtų joms pritarti. Tiesa, kadangi siūlome ir PNPD už vaikus, didesnes pajamas už vidutinį atlyginimą gaunantiems asmenims NPD siūlome kiek mažesnį nei buvo Vyriausybės projekte, tačiau auginantys vaikus asmenys, įvertinus PNPD, faktiškai gaus didesnį atlyginimą į rankas. Šis projektas visiškai atitinka Darbo partijos tikslus – didinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas, per artimiausius metus pasiekti, kad NPD būtų prilygintas MMA, ir prisidėti prie šeimų, kurios augina vaikus, gerovės didinimo“, – projektus pristatė frakcijos narys Vytautas Gapšys.

„Vidutinės darbo pajamos į rankas 2022 metų ketvirtą ketvirtį padidėjo 11,5 proc., o metinė infliacija 2022 metų gruodį siekė 21,7 proc. Akivaizdu, kad augančios maisto, energijos, paslaugų kainos tampa vis didesne našta gyventojams, o augantys atlyginimai negali atliepti tokio kainų kilimo. Ypač sunku yra vaikus auginančioms šeimoms, kurioms valstybė turėtų skirti išskirtinį dėmesį. Mūsų siūlomos pataisos leis gauti didesnes pajamas „į rankas“ platesniam žmonių ratui. Tai įneš daugiau socialinio teisingumo mūsų valstybėje bei paskatins vartojimą, kuris nėra iki galo sugrįžęs iki prieškrizinį lygį“, – sako V. Gapšys.

Siūloma Darbo partijos NPD formulė

Dabar galiojanti NPD formulė

Kontaktams:

Darbo partijos informacijos centras

El. p. [email protected]

Mob. +370 644 24 004

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-14 13:37
   Jolanta Anskaitienė