Lietuvos ir Ukrainos parlamentų komitetai aptarė bendradarbiavimą informacinės politikos ir kultūros vertybių apsaugos srityje
2025 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Kultūros komitetas susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Humanitarinės ir informacinės politikos komiteto nariais. Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas informacinio saugumo, kultūrinės ir parlamentinės diplomatijos klausimams.
„Geopolitinė situacija mūsų regione reikalauja nuolatinio budrumo ir atsparumo. Dezinformacija, propagandos grėsmės ir informaciniai išpuoliai tampa kasdieniais iššūkiais, kuriuos privalome užkardinti ir įveikti. Lietuvos ir Ukrainos patirtys šioje srityje yra itin vertingos – dalindamiesi žiniomis ir strategijomis, galime efektyviau kovoti su informacinėmis grėsmėmis, stiprinti demokratines vertybes ir užtikrinti viešosios erdvės saugumą“, – pažymėjo Kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas.
Humanitarinės ir informacinės politikos komiteto pirmininkas Mikita Poturajevas išreiškė padėką Lietuvos politinei vadovybei ir visiems Lietuvos žmonėms už nuoseklią paramą. Jis pabrėžė, kad kiekviena pagalba yra reikšminga: „nėra nei mažos, nei didelės pagalbos, yra tik tikra parama arba jos imitacija“. M. Poturajevas pabrėžė valstybių bendradarbiavimą kovoje su dezinformacija ir pažymėjo, kad tai yra sritis, kurioje mūsų šalys turi būti lyderėmis. Be to, jis akcentavo kultūrinių ryšių stiprinimo ir naujų bendrų projektų inicijavimo svarbą, nes abi valstybes sieja bendra istorija, kuri tapo mūsų kovos pagrindu.
Aukščiausiosios Rados atstovai akcentavo, kad šalies integracija į Europos Sąjungą yra itin svarbi, o Lietuvos balsas Europos Parlamente ir Europos Komisijoje itin reikšmingas siekiant šio tikslo. Pažymėta, kad Lietuva pirmininkaus ES Tarybai 2027 m., todėl šis laikotarpis suteiks papildomų galimybių stiprinti bendradarbiavimą ir spręsti svarbiausius regiono iššūkius.
Susitikimo dalyviai diskutavo apie pasirengimą kultūros vertybių apsaugai ekstremaliomis sąlygomis, aptarė bendrų kultūrinių iniciatyvų ir veiklų stiprinimą. Taip pat buvo pabrėžtas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėjos formatas, kuris galėtų tapti platforma aktualių klausimų kėlimui, informacinio saugumo iššūkiams ir būtinybei blokuoti manipuliacinį turinį, kovoti su vadinamųjų botų skleidžiama informacija.
Tęsdami vizitą Ukrainos Aukščiausiosios Rados Humanitarinės ir informacinės politikos komiteto nariai susitiks su Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Nacionalinio krizės valdymo centro vadovais, lankysi Prano Gudyno restauravimo centre, Ukrainiečių centre.
Daugiau informacijos:
Kultūros komiteto biuras
Tel. (0 5) 209 6823
Rūta Petrukaitė