Seimo Antikorupcijos komisija: Seimas atleido Lietuvos mokslo tarybos pirmininką G. Valinčių iš pareigų
2026 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Šiandien Seimas balsų dauguma oficialiai atleido Gintarą Valinčių iš Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininko pareigų. Atleisti pirmininką siūlė Vyriausybė, remdamasi LMT valdybos rekomendacija, kai valdyba vienbalsiai nepatvirtino 2025 m. metinės veiklos ataskaitos, nurodydama sisteminius strateginio valdymo, organizacinės vadybos ir atskaitomybės trūkumus, turinčius įtaką LMT veiklos rezultatams bei jų kokybei.
Seimo Antikorupcijos komisija nuo 2025 m. svarstė LMT veiklos skaidrumą ir inicijavo tarybos viešųjų pirkimų valdysenos patikrinimą bei korupcijos rizikos analizę ekspertų atrankos bei ekspertinio proceso srityje.
Viešųjų pirkimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) pagal kompetenciją įvertinę LMT veiklą nustatė viešųjų pirkimų valdysenos pažeidimus, netinkamą interesų konfliktų valdymą, nepakankamą veiklos efektyvumą, taip pat korupcijos rizikas ekspertų komitetų sudarymo, ekspertų atrankos, skyrimo ir paraiškų finansuoti mokslines veiklas vertinimo procese.
Parengė
Laima Ragauskienė
Tel. (0 5) 209 6820
El. p. [email protected]
Daugiau informacijos:
Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas
Arvydas Anušauskas
Tel. (0 5) 209 6878
El. p. [email protected]



Numatomos transliacijos






