Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Asmenų su negalia teisių komisija

Psichoaktyviosios medžiagos mokyklose – trijų Seimo komisijų akiratyje

2025 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Kovo 26 d. vyks Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos, Priklausomybių prevencijos komisijos ir Neįgaliųjų teisių komisijos bendras posėdis. Jo metu bus svarstomi klausimai, susiję su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, platinimu ir disponavimu mokyklose. 

Posėdžio metu bus svarstomas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengtas Vyriausybės nutarimo „Dėl mokyklų (išskyrus aukštąsias mokyklas) reagavimo į mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, platinimo ir disponavimo psichoaktyviosiomis medžiagomis atvejus bei pagalbos teikimo mokiniams, jų tėvams ar atstovams pagal įstatymą pavyzdinio tvarkos aprašo patvirtinimo“ projektas.

Rengiant Nutarimo projektą aktyviai dalyvavo Vidaus reikalų ministerija. 2023 m. gruodžio mėnesį ši ministerija inicijavo Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio įgyvendinimo projektą pasirinktose septyniose Vilniaus, Alytaus miesto ir Klaipėdos rajono mokyklose. Projekto metu buvo išbandytos įvairios reagavimo, bendradarbiavimo ir pagalbos priemonės, skirtos efektyvesniam narkotikų vartojimo, platinimo ir disponavimo atvejų mokyklose atpažinimui ir valdymui. 

Gauti bandomojo projekto rezultatai parodė būtinybę atnaujinti esamą veiksmų planą ir sukurti bendrą, aiškiai apibrėžtą reagavimo algoritmą visoms šalies mokykloms. Vykdytas projektas taip pat pabrėžė institucijų bendradarbiavimo svarbą ir įtraukė mokyklų bendruomenes į prevencinį darbą. Siekiant ilgalaikio poveikio ir nuoseklaus prevencinių priemonių taikymo, NTAKD kartu su minėtomis ministerijomis priėmė sprendimą inicijuoti šiuo metu galiojančio 2002 m. Vyriausybės nutarimo patvirtinto Vaikų, vartojančių narkotines, psichotropines, kitas psichiką veikiančias medžiagas, nustatymo organizavimo tvarkos aprašo pakeitimą. Nutarimo projektu siekiama nustatyti rekomenduojamą vienodą reagavimo į narkotikų vartojimo, platinimo ir disponavimo atvejus mokyklose algoritmą ir tolimesnės pagalbos galimybes.

Posėdyje taip pat bus apžvelgiama psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos ir kontrolės situacija savivaldybėse, pristatomi 2024 m. NTAKD vykdytos savivaldybių administracijų apklausos rezultatai. Apklausa siekta objektyviai įvertinti šiuo metu Lietuvoje esančią tabako ir alkoholio priežiūros situaciją ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos organizavimą ir vykdymą savivaldybėse.

 

Posėdžio darbotvarkė.

Vyks posėdžio tiesioginė transliacija.

 

Komisijų bendrame posėdyje ketina dalyvauti: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Sveikatos apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos progimnazijų asociacijos, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacijos, Lietuvos gimnazijų asociacijos, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių asociacijos, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos atstovai. Taip pat posėdyje kviečiami dalyvauti bandomojo Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose modelio įgyvendinimo projekte dalyvavusių mokyklų atstovai.

 

Daugiau informacijos: 

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkė Jekaterina Rojaka, tel. (0 5) 209 6652

Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkas Saulius Čaplinskas, tel. (0 5) 209 6603

Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Indrė Kižienė, tel. (0 5) 209 6675

 

Parengė

Seimo kanceliarijos vyresnioji patarėja

Jolita Krumplytė-Oženko, tel. (0 5) 209 6855

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2025-03-26 09:37
   Agnė Radžiūtė