Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimo narės Rasos Petrauskienės pranešimas: „Dirbtinis intelektas keičia ir modifikuoja visas žmogaus ir valstybės gyvenimo sritis, turime reaguoti“

2024 m. sausio 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seime sausio 17 d. į pirmąjį posėdį susirinko Ateities komiteto Dirbtinio intelekto darbo grupė. Šios grupės nariai kartu su dirbtinio intelekto (DI) mokslo, teisės ir verslo atstovais aptarė svarbiausius žingsnius dėl DI ateities Lietuvoje. Susirinkimo metu aptarti ambicingi planai įtraukti Lietuvą į pasaulinį DI plėtros procesą, rasti savo nišą ir vaidmenį globalioje rinkoje.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Dirbtinio intelekto darbo grupės pirmininkė, Seimo narė Rasa Petrauskienė teigia, kad ši grupė siekia tapti autoritetinga bendruomene, galinčia sujungti skirtingas, su DI susijusias, privataus sektoriaus, akademinės bendruomenės, verslo organizacijų atstovų nuomones, kur būtų vieningas požiūris į DI naudą. Seimo narė sako, kad grupės siekis – užtikrinti, kad ši technologija būtų naudinga visiems žmonėms.

„DI, išsibarstęs po sektorius, kiekvienas užsiėmęs savo dėlionės detale, nematome bendro vaizdo, kažkur einame, bet, atrodo, užrištomis akimis. Kaip Lietuva priims DI? Būsime tik vartotojai ar rimti žaidėjai? Yra būtinas bendras nacionalinis matymas, greita reakcija, nes DI iš esmės keičia ir modifikuoja visas žmogaus ir valstybės gyvenimo sritis. Todėl būtina apgalvota ir veiksminga politika bei strateginė DI plėtra suvokiant, kad DI turi išsaugoti Lietuvos kultūros ir kalbos ypatumus, ypač generatyvinio DI atžvilgiu“, – teigia šios darbo grupės iniciatorė ir pirmininkė R. Petrauskienė.  

Seimo narė džiaugėsi, kad posėdžio metu vienareikšmiai sutarta, jog Lietuva, naudodamasi DI galimybėmis ir teikiamomis naudomis, turi perorientuoti švietimą, mokslą, ekonomiką, teisinį reglamentavimą sparčiai augančio DI poveikio visuomenei kontekste. Parlamentarė posėdžio metu atkreipė dėmesį į visuomenes baimes, atsargumą ir gandus apie DI poveikį visuomenei, tuo pačiu atliepdama ir į DI teikiamas naudas.

„DI užvaldys mus, liksime be darbo, tapsime nereikalingi ir visur sekami – vis dažniau pasigirsta tokios didžiausios žmonių baimės. Taip, dalis profesijų taps nebereikalingos, jas pakeis kitos. Bet gi DI – tai nuolatinis mokymosi ir kūrybos procesas. Manau, priešingai – kuo didesnis DI pritaikymo ir tobulinimo mastas, tuo labiau atsiveria didesnės profesinės veiklos perspektyvos. Ir ne paslaptis, kad dirbtinis intelektas pakeis mūsų gyvenimus, todėl turime ruoštis dabar, o ne po fakto. Turime padėti visuomenei prisitaikyti prie naujo gyvenimo stiliaus ir išnaudoti DI savo naudai“, – akcentavo Seimo narė.  

Parlamentarės teigimu, ši grupė įsipareigojo aktyviai dirbti, siekdama Lietuvos siekių įtvirtinimo šioje svarbioje srityje, atsižvelgiant į dirbtinio intelekto skverbties mastą. Į tolimesnius darbo grupės posėdžius bus kviečiami aukščiausio lygio ekspertai, puikiai išmanantys DI problemas. Rasa Petrauskienė kviečia pirmajame posėdyje nesudalyvavusius DI specialistus prisijungti ateityje vyksiančius posėdžius, kad DI integracija Lietuvoje būtų kuo sklandesnė.

 

Posėdyje dalyvavo ir savo įžvalgomis dalijosi: Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata; užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis; Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas dr. Gintaras Valinčius; Kauno technologijų universiteto Dirbtinio intelekto centro vadovė, Informatikos fakulteto prof. dr. Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė; ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vadovų magistrantūros skaitmeninės transformacijos ir verslo modulio vadovas ir dėstytojas Gediminas Buivydas; Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto Kognityvinių skaičiavimų grupės Vyriausioji mokslo darbuotoja prof. dr. Olga Kurasova; Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vyr. analitikė dr. Birutė Liekė; Vytauto Didžiojo universiteto Taikomosios informatikos katedros docentas dr. Darius Amilevičius; dirbtinio intelekto agentūros WhyAI įkūrėjas Antanas Bernatonis; advokatų kontoros INVENT advokatas prof. dr. Mindaugas Kiškis; UAB „Agmis“ pardavimų vadovas Marius Kvedaravičius; Rocket Science Baltics reklamos padalinio vadovas Simonas Naudžius; Vaiva.AI įkūrėjas, verslo plėtros vadovas Jonas Paulauskas; Lietuvos moksleivių sąjungos prezidento patarėjas Titas Skudas; akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Loreta Tauginienė; akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus patarėja dr. Julija Umbrasaitė; iFuture INVESTMENTS finansų ir investavimo ekspertė ir vadovė Lietuvoje ir Latvijoje Gintarė Narkevičiūtė-Jurgelionė; UAB „Agmis“ pardavimų vadovas Lukas Vaznelis.

 

Daugiau informacijos:

Rasa Petrauskienė

Seimo Ateities komiteto narė

Dirbtinio intelekto darbo grupės pirmininkė

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-22 16:13
   Monika Kutkaitytė