Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Sveikatos reikalų komitetas nusprendė sudaryti darbo grupę ir parengti Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimus

2021 m. balandžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 31 d. Sveikatos reikalų komitetas nusprendė sudaryti darbo grupę ir parengti Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros (PASP) įstatymo Nr. XIII-2771 pakeitimus (atsižvelgiant į SRK kovo 17 d. posėdyje išdėstytas pastabas) iki 2021 m. gegužės 1 d. SRK taip pat nutarė toliau nenukelti PASP įstatymo įsigaliojimo, kuris numatytas 2021 m. liepos 1 d.

 SRK kovo 17 d. posėdyje, išklausęs Sveikatos apsaugos ministerijos, universitetų, rengiančių papildomosios ir alternatyviosios medicinos specialistus,  Lietuvos papildomosios ir alternatyviosios medicinos iniciatyvinės grupės atstovų nuomones, nusprendė, kad visi gauti siūlymai turi būti išsamiai apsvarstyti.PASP įstatymas buvo kuriamas daugiau kaip septynerius metus dalyvaujant suinteresuotoms nevyriausybinėms organizacijoms. 2020 m. sausio 14 d. Seimas priėmė PASP įstatymą Nr. XIII-2771 ir jį lydinčių Sveikatos sistemos įstatymo, Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo, Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisas, kuriomis buvo sukurti teisiniai pagrindai PASP paslaugų integravimui į nacionalinę sveikatos sistemą.

2020 m. gruodžio 23 d. Seimas priėmė PASP įstatymo pakeitimą, kuriuo nukėlė PASP įstatymo įsigaliojimą iki 2021 m. liepos 1 d. Sveikatos apsaugos ministerija per laikotarpį nuo PASP įstatymo priėmimo parengė 15 PASP įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų, 14 PASP paslaugų aprašų, sukurtas PASP plėtros komitetas, PASP specialistų kvalifikacijos vertinimo komisija, PASP produktų, gyvūnų ir kitų gyvų organizmų, naudojamų teikiant PASP paslaugas, vertinimo ekspertų komisija. Iki 2021 m. liepos 1 d. planuojama parengti likusius PASP įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus, užtikrinant saugių ir kokybiškų PASP paslaugų teikimą ir skaidrią konkurencinę aplinką.

Lietuvos papildomosios ir alternatyviosios medicinos iniciatyvinės grupės atstovai nurodė, kad  pasaulyje registruojama apie 100 PASP paslaugų rūšių, Lietuvoje apie 50–60, iš jų – vos 14 įteisinta ir joms taikomas licencijavimas, apie 30–40 paslaugų rūšių neįteisinta. PASP įstatyme nėra numatyta kriterijų, pagal kuriuos būtų nustatoma, kurią paslaugą priskirti prie PASP paslaugų, kurią licencijuoti, o kurią – ne, pasigendama baigtinio PASP licencijuojamų paslaugų sąrašo, numatyti pertekliniai kvalifikaciniai reikalavimai kai kurias PASP paslaugas (pvz., joga, meditacija ir kt.) teikiantiems specialistams, kyla klausimų dėl fizinių asmenų galimybės teikti PASP paslaugas individualiai.

 

Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 6786, el. p. [email protected])

 

       Naujausi pakeitimai - 2021-04-01 09:16
       Jolanta Anskaitienė