Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas perdavė SRDK iš naujo svarstyti Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką

2016 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas paskyrė Socialinių reikalų ir darbo komitetą pagrindiniu iš naujo svarstyti Konstitucijos pataisas, papildančias šeimos sąvoką.

Birželio 2 d. Seimas po I svarstymo nusprendė grąžinti iš naujo komitete svarstyti Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1217, kuriuo siūloma Konstituciją papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis, kad šeima sukuriama sudarius santuoką. Šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės. Valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.

Mat pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmė sprendimą siūlyti projektą atmesti. Tokiam sprendimui Seimas nepritarė balsuodamas: už – 29, prieš – 54, susilaikius – 9.

Seimo posėdžiui pirmininkavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, vadovaudamasis Seimo statuto 170 straipsniu, pasiūlė grąžinti projektą iš naujo svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui, kadangi šio straipsnio 4 dalis numato, kad pagrindinis Konstitucijos keitimo įstatymo projektus svarstantis komitetas yra Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimo nariai pasisakė, kad tokioje situacijoje turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas: tuo atveju, kai pagrindinis komitetas siūlo projektą grąžinti iniciatoriams arba projektą atmesti, o Seimas tokiai išvadai nepritaria, Seimas gali paskirti kitą pagrindinį komitetą arba sudaryti specialią komisiją įstatymo projektui tobulinti.

Neradus bendro sprendimo Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Sysas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Ši  nusprendė, kad nepritarus pagrindinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, kurioje siūloma grąžinti projektą tobulinti arba jį atmesti, turi būti taikomas Seimo statuto 151 straipsnio 3 dalies 2 punktas.

Šiandien Seimas, 61 parlamentarui balsavus už, 6 – prieš ir 21 susilaikius, pritarė Etikos ir procedūrų komisijos išvadai.

Alternatyvaus balsavimo metu 57 Seimo nariai balsavo už tai, kad šio projekto svarstymas būtų perduotas Socialinių reikalų ir darbo komitetui, 37 – už tai kad šį klausimą svarstytų speciali arba Konstitucijos komisijos.

 

Saulė Eglė Trembo

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuras, tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2016-06-14 16:38
   Eglė Saulė Trembo