Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nario V. A. Matulevičiaus pranešimas: „Esminė Darbo kodekso pataisa skinasi kelią“

2016 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas šiandien pritarė Seimo nario Vytauto Antano Matulevičiaus pasiūlymui papildyti Darbo kodeksą nuostata, kuri įpareigotų darbdavius darbuotojų skatinimui skirti ne mažiau kaip 25 procentus gaunamo pelno.

„Esu dėkingas komiteto nariams, kurie suvokė, jog tai ne tik socialinio, bet ir elementaraus žmogiškojo teisingumo klausimas ir pripažino, kad ir toliau taikstantis su apgailėtinais atlyginimais, žmonės galutinai išsibėgios iš mūsų valstybės“, – teigia V. A. Matulevičius. „Mažus atlyginimus šiandien moka ne tik tos įmonės, kurios objektyviai negali mokėti daugiau, bet ir didžiulius pelnus gaunančios bendrovės. Tai rodo, kad darbdaviai tiesiog naudojasi žmonių bejėgiškumu ir nesugebėjimu ginti savo gyvybinius interesus. Tie, kurie su tuo nesutinka, tiesiog emigruoja, o kiti ir toliau kenčia žeminančią padėtį, nors ir įneša savo svarų indėlį į bendromis pastangomis sukuriamą vertę. Savininkai nuo to tikrai nenukentės, nes jiems ir toliau atiteks trys ketvirtadaliai pelno. Bet užtai bus bent šiek tiek daugiau teisingumo ir papildomas stimulas likti savo Tėvynėje“, – sako Seimo narys.

Tiesa, Seimo komitetas nepritarė V. A. Matulevičiaus siūlymui, kad Darbo kodekse būtų numatyta, jog pelno dalis, skirta darbuotojų skatinimui, nebūtų apmokestinama pelno mokesčiu, ir rekomendavo šį klausimą spręsti keičiant mokestinius įstatymus.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius

Tel. (8 5) 239 6679, el. p. [email protected]