Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės G. Burokienės pranešimas: „Jau išbandytas bendruomenių finansavimo modelis turi būti atnaujintas“

2016 m. gruodžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

„Bendruomenių realiai išbandytas ir pasiteisinęs finansavimo modelis turi būti atnaujintas“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVZS) frakcijos narė Guoda Burokienė  šiandien vykusiame Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje.

Pagal 2013–2015 metais galiojusią tvarką lėšas bendruomenių veiklai kiekvienai savivaldybei paskirstydavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kiekviena seniūnija gaudavo lėšų ir galėjo įgyvendinti bendruomenei reikšmingas iniciatyvas. Lėšų paskirstymas vykdavo  pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse. Tokia tvarka suteikė galimybę aktyviai vykdyti savo veiklą ne tik didelėms, bet ir mažoms bendruomenėms.

„Vietos bendruomenių taryba buvo sudaryta iš pavienių vietos bendruomenių organizacijų atstovų, seniūnaičių, religinių bendruomenių atstovų, nevyriausybinių organizacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų atstovų. Į lėšų skirstymo tvarką buvo įtraukti visi suinteresuoti konkrečios gyvenamosios vietovės atstovai, kurie gerai žinojo realią situaciją joje. Ši tvarka nustojo galioti 2016 metais ir, pakeitus finansavimo modelį, buvo skelbtas konkursas, kuriame buvo šeši prioritetai nuo kultūros iki socialinių paslaugų teikimo, įnešęs daug painiavos. Bendruomenėms ši lėšų skirstymo tvarka netinka ir jos pasisako už 2013–2015 metais veikusį finansavimo modelį“, – sako LVŽS frakcijos narė G. Burokienė.

 Į Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą pakviesti įvairių bendruomeninių organizacijų nariai argumentavo priežastis, kodėl svarbu pasilikti teisę savarankiškai priimti svarbius bendruomenėms sprendimus ir pačioms spręsti, kaip paskirstyti lėšas.

„Akivaizdžiai suaktyvėjo bendruomenių veikla, pagerėjo kaimų infrastruktūra, bendruomenės nariai tapo iniciatyvesni, prisiimantys daugiau atsakomybės už sprendimų įgyvendinimą. Šios savybės turi būti skatinamos, o ne užgniaužiamos“, – sakė Lietuvos Vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Reda Kneizevičienė.

„Tikiuosi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įsiklausys į bendruomenių išsakytas pastabas, pasiūlymus ir paliks galioti buvusią ir bendruomenių nariams tikusią finansavimo tvarką. Prie jos mes dar visi turėsime padirbėti. Jau kitų metų sausio pirmosiomis dienomis suplanavome bendram darbui pasikviesti bendruomenių, seniūnaičių ir kitų asociacijų atstovus. Tuomet ir paaiškės galutinis bendruomenių finansavimo modelis“, – tikisi Seimo narė G. Burokienė.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Kornelija Petravičienė

Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja-sekretorė

Mob. 8 602 66 677

El. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti