Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

LVŽS frakcijos pranešimas: LVŽS inicijuoja nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos

2017 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kviečia atnaujinti nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos ir inicijuoja naują šio dokumento pasirašymą.

Nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl emigracijos buvo pasirašytas 2015 metais, tačiau, pasak LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio, dabartiniai demografiniai iššūkiai reikalauja dar atsakingesnio požiūrio į šią problemą ir jos sprendimą. Kaip suvaldyti demografinę krizę turi būti numatyta ilgalaikėje valstybės vystymo strategijoje. Nors jau ne viena valdžia tai bandė padaryti, tačiau apčiuopiamų rezultatų vis dar nėra. Blogėjanti Lietuvos demografinė padėtis, nemažėjanti Lietuvos Respublikos piliečių emigracija daro neigiamą poveikį šalies ekonomikai ir socialinės apsaugos sistemai. Emigracija – nacionalinė lietuvių tautos problema, todėl būtina kurti sąlygas, skatinančias išvykusius sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje.

Šalies demografinės situacijos gerinimas ir emigracijos stabdymas buvo neatsiejama LVŽS rinkimų programos dalis, tam didelis dėmesys skiriamas ir patvirtintame Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane. Skaičiuojama, kad per metus iš Lietuvos išvyksta virš 40 tūkst. gyventojų.

„Šią savaitę paskelbti naujausi „Eurostat“ skaičiai apie emigraciją ir galimą gyventojų skaičiaus sumažėjimą iki 1,65 mln. 2080 metais tiesiog pribloškė. Dabartiniai emigracijos mastai lietuvių tautai gali turėti negrįžtamų ir pražūtingų pasekmių. Dėl emigracijos lietuviai praranda tapatybę, nyksta žmonių santykis su Tėvyne. Dėl to visos parlamentinės partijos privalo prisiimti atsakomybę ir ryžtingai prisidėti prie šios skaudžios problemos sprendimo. Emigracija yra iššūkis, kurį, nepaisant politinių pažiūrų ar įsitikinimų, visi bendromis jėgomis turime įveikti. Kviečiu kolegas pasirašyti susitarimą ir aktyviai prisijungti prie mūsų iniciatyvos“, – sako R. Karbauskis.

Siūlymus Vyriausybei, kaip suvaldyti demografines problemas, šią savaitę pateikė ir Seimo Migracijos komisija. Anot komisijos pirmininkės, LVŽS frakcijos narės Guodos Burokienės, konkretus veiksmų planas, kaip stabdyti emigraciją, yra, tik reikia nedelsiant jį įgyvendinti.

„Demografinė Lietuvos situacija – ne tik Vyriausybės, bet ir Seimo prioritetas, todėl būtina sutelkti institucijas, mokslininkus, ekspertus, nevyriausybines organizacijas ir kuo skubiau imtis koordinuotų ir efektyvių priemonių, kurios paskatintų emigrantus sugrįžti į Lietuvą. LVŽS frakcijos iniciatyva atnaujinti parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos būtų svarus indėlis ir instrumentas, prisidedantis prie šios problemos sprendimo. Turime priimti konkretų veiksmų planą ir jį vykdyti nedelsdami, nes tai turėjo būti padaryta jau vakar. Ir kalbėti turime taip garsiai, kad išgirstų po visą pasaulį išsivažinėję, bėgę nuo nedarbo, mažų atlyginimų, negirdėjimo, nesiskaitymo, biurokratizmo ir kitų negatyvių dalykų mūsų tautiečiai“, – teigia G. Burokienė.

Parlamentinių partijų susitarime, kurį ketinama pasirašyti artimiausiu metu, bus siekiama sukurti ilgalaikę nacionalinę programą, siekiant emigracijos ir reemigracijos bei migracijos srautų teigiamo balanso bei vykdyti efektyvią demografinę politiką. Tikimasi, kad susitarimo iniciatyvą palaikys pasaulio lietuvių bendruomenės. Lygiagrečiai siekiama spręsti ir dvigubos pilietybės problemą, kuri labai aktuali mūsų mažai šaliai.

 

Daugiau informacijos:

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis

Tel. (8 5)  239 6102, el. p. [email protected]

 

Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė

Mob. 8 668 42 676

 

Migracijos komisijos narys, LVŽS pirmininko pavaduotojas dr. Mindaugas Puidokas

Mob. 8 612 62 362

 

LVŽS infocentras

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-03-24 13:09
   Rimas Rudaitis